ÇAMELİ’DE "YERLİ DOMATES" ZİRVESİ

Örtü altı sebzecilikte Denizli’de rol model olmaya devam eden Çameli’de yapılan toplantıda; Çal, Tavas ve Çameli’deki üreticilere yerli tohum olan kınalı ve fulya cinsi domates tohumun tanıtımı yapıldı.

ÇAMELİ’DE "YERLİ DOMATES" ZİRVESİ

Denizli’nin Çameli İlçesi, örtü altı sebzecilikte rol model olmaya devam ediyor. Çameli Taş Konaklar’da yapılan toplantıda Çal, Tavas ve Çameli’deki üreticilere yönelik yerli tohum olan kınalı ve fulya cinsi domates tohumun tanıtımı yapıldı. Toplantıya; Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Tarım Danışmanlık Ofisi Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Gököz, Ziraat Teknikeri Nur Yıldırım, Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer, Gento Tohumculuk Genel Müdürü Hüseyin Türk, As Tarım Levent Kerem ve üreticiler katıldı.

ORGANİK VE KALİTELİ ÜRÜN ELDE EDECEĞİZ

Toplantıda konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Çameli bir tarım ilçesidir. Topraklarından bereket fışkırıyor. Örtü altı seracılıkta Denizli'de rol model olduk. Raf ömrü uzun ve lezzetli domateslerimizi yurtiçi ve yurtdışına pazarlıyoruz. Çameli Tarım Danışmanlık ofisimizle fidelerin dikiminden hasadına kadar olan süreci sıkı sıkı takip ediyoruz. Toplantımız hayırlı olsun” dedi. Toplantı, üretici firmanın tanıtımı ve slyat sunumu ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER