ÇAMELİ’DEKİ DÜNYA YAMAÇ PARAŞÜTÜ HAREKETLİLİĞİ

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve PARAGLIDING WORLD CUP ASSOCIATION tarafından gerçekleştirilen organize edilen ve 1 Eylül’de başlayan Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası, ilçeye hareketlilik kazandırdı.

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve PARAGLIDING WORLD CUP ASSOCIATION tarafından organize edilen 2 bin 140 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağı'nın zirvesinde 1 Eylül2de başlayan Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası, devam ediyor. Burdur’un Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, Türkiye Hava Sporları Federasyon Genel Sekreteri Mehmet Turhan, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkan V. Recep Coşkun, Çameli İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Metin Dağlı, Çameli Belediye Meclis üyeleri, Çameli mahalle muhtarları ve vatandaşlar şampiyonayı izlemek amacıyla bölgeyi ziyaret etti.

Yaylacık Dağı Yamaç Paraşütü Pisti özelliklerini anlatan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Türkiye’de en iyi pistler arasında yer aldığını söyledi. Pistin, dört bir tarafından uçuş yapılabilen nadir pistlerden olduğunu dile getiren Başkan Arslan, yarışmada paraşüt pilotlarının uçuş programını anlattı.

Ziyarette konuşan Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, Yaylacık Dağı Yamaç Paraşütü Pisti’nde incelemelerde bulundu. Organizasyonun mükemmel olduğunu söyleyen Başkan Canural, “komşu ilçemizin böylesine büyük bir organizasyon yaptığı için bu bölgeye genel olarak her zaman katkı sağlayacağını düşünüyorum. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ı tebrik ediyorum ve yarışmaya katılan 23 ülkeden 123 yamaç paraşütü pilotlarına başarılar diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205