ÇAMELİLİ MUCİDİN ARACI, ŞEFTALİ FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo- Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi olan Çamelili Tunahan Gencel, elektrikli otomobil yaptı. Umurbey Belediyesi’nin destekleriyle projesini hayata geçiren Gencel, 27. Geleneksel Şeftali Festivali’nde aracın ara lansmanı yaptı.

ÇAMELİLİ MUCİDİN ARACI, ŞEFTALİ FESTİVALİ’NE DAMGA VURDU

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo- Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi olan Çamelili Tunahan Gencel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil için başlattığı seferberliğe destek vererek, elektrikli otomobil yaptı. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ile hayalini gerçekleştiren Gencel, Alexandra Stan, Gazapizm gibi ünlü isimlerin sahne aldığı 27. Geleneksel Şeftali Festivali’nde aracın ara lansmanı yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Türkiye'nin meyve deposu Umurbey'e yakışır bir araç oldu. Biz gençlere güveniyoruz. Onlar geleceğimizin teminatı” dedi.

EYLÜL'DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TAKDİM EDİLECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan destek alan Tunahan Gencel, üniversitede öğrencilere projenin oluşumu, girişimcilik, şirket kurulumu gibi eğitimler verecek. Aracın Eylül'de Troya Müzesi'nin açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a takdim edildikten sonra Çameli'ye getirilmesi bekleniyor. 3,5 metre uzunluğu olan otomobilin bir arka kasası bulunuyor ve iki kişi taşıyabiliyor. Aynı zamanda cam tavan olan otomobil 40-60 km arası hızlara çıkabiliyor. Elektrikli otomobil 5 saatte şarj oluyor ve tek şarjda 80 kilometre yol gidiyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER