ÇAMELİLİ ÖĞRENCİLER, MEŞE PALAMUDU TOPLADILAR

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Orman İşletme Şefliği TEMA Vakfı tarafından, Bıçakçı Mahallesi’nde ‘Meşe Palamudu Toplama’ etkinliği yapıldı.

ÇAMELİLİ ÖĞRENCİLER, MEŞE PALAMUDU TOPLADILAR

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Orman İşletme Şefliği TEMA Vakfı tarafından ‘Meşe Palamudu Toplama’ etkinliği yapıldı. Bıçakçı Mahallesi’nde yapılan etkinliğe; Çameli Kaymakamı İsmail Alsancak, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Uzun, Orman İşletme Şefi Abdullah Kaya, TEMA Vakfı Çameli ilçe Yönetimi, 10 okul müdürü, 23 sınıf öğretmen ve 427 öğrenci katıldı. Etkinlikte konuşan TEMA Vakfı Çameli Temsilcisi Canan Özcan, “TEMA Vakfı’nın yürüttüğü projenin ekolojik okuryazarlık eğitimi olan ve ‘Meşe Palamudu Toplama’ ayı olması sebebiyle bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Her geçen gün doğada mücadelemiz artarak devam ediyor. Ağaca ve toprağa gönül vermiş herkesi gönüllümüz olmaya davet ediyoruz” dedi.

“KEYİFLİ BİR ORGANİZASYONDU”

Öğrencilerle yaptıkları etkinlikten mutlu olduğunu dile getiren Özcan; şunları söyledi: “Çok mutluyum. Çünkü aralarında meşe palamudunu ilk defa gören gençlerin olduğu bir gruba doğa sevgisini kazandırabilmek için emek verdik. Çoluk çocuk doğa ile birlikteydik ve onun yararına çalıştık. Keyifli bir organizasyondu. Öğrenciler ile birlikte yapılan çalışmada öğrenciler doğayla baş başa oldukça güzel vakit geçirirken, tohumun nasıl oluştuğu, tohumdan nasıl fidan oluştuğu konularında yerinde eğitim aldılar. Organizasyonda yer alan herkese teşekkür ederim.”

“GELECEĞE BIRAKILACAK EN BÜYÜK MİRAS; YEŞİL ALANLAR”

Geleceğe bırakılacak en büyük mirasın yeşil alanlar olduğunu belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, meşe palamudunun toprak için önemine vurgu yaptı. Meşe palamudunun erozyonla mücadelede çok önemli bir yerinin olduğunu söyleyen Başkan Arslan, TEMA Vakfı’na teşekkür ederek, “Belediye olarak TEMA Vakfı ile birlikte doğanın dengesinin korunması noktasında ortak çalışmalara imza atıyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER