Çameli’nin gizli cenneti, ‘sit alanı’ ilan edildi

Denizli’nin Çameli İlçesi’nde yer alan Kusuru (Kolak) Gölü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ve Resmi Gazete yayımlanmasının ardından ‘sit alanı’ ilan edildi.

Çameli’nin gizli cenneti, ‘sit alanı’ ilan edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1883 numaralı kararı, 25 Aralık Çarşamba Günü Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar’da Denizli’nin Çameli İlçesi de yer aldı. ‘Çameli’nin Gizli Cenneti’ olarak bilinen Kusuru (Kolak) Gölü, potansiyel sit alanı ilan edilerek, korumaya alındı. Kararda Şu ifadelere yer verildi: “Denizli ili Çameli İlçesi’nde bulunan Kusuru Gölü potansiyel doğal sit alanının koruma statüsünün değerlendirilmesi sonucunda kesin korunacak Hassas Alan olarak tescillenmesine 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109’uncu maddesi gereğince karar verilmiştir.”

BAŞKAN ARSLAN GÖL ÇEVRESİNİ GÜZELLEŞTİRMİŞTİ

Çameli Belediye Başkanı göreve geldiğinden beri ‘Kolak Gölü’ olarak bilinen Kusuru Gölü’ne büyük önem vermiş, gölün çevresinde düzenleme yapılarak, buranın mesire alanı olarak kullanılması sağlamıştı. Kolak Mahallesi’ndeki güzelliğin herkes tarafından görülmesini arzuladıklarını belirten Cengiz Arslan, “Bu doğal güzelliğimizi halkımıza ve Çameli turizmine kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” demişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER