Çameli’nin rengârenk sokakları görenleri kendine hayran bırakıyor

Çameli’de çevre düzenlemesi ile ilçenin çehresi adeta değişti. İlçe de yenileme çalışmalarıyla rengârenk bir hal alırken kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Çameli ilçesi, Yeni Mahalle’de bulunan çevre meydanında ve belediye binası yanındaki sokakta bulunan adeta viraneye dönen çift katlı evler, Çameli Belediyesi tarafından uygulanan proje ile dış cepheleri tadilattan geçirilip ardından reng ârenk boyanarak bir bütünlük ve estetik bir görünüme kavuştu.

Çameli Belediyesi Koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde ilçe meydanın estetiği adeta göz kamaştırdı. Restorasyon çalışmaları sonucunda görüntü kirliliğinden uzak bir çalışma yapıldı.

HEM YENİLENDİ HEM RENKLENDİ

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “2014 yılından itibaren hayallerimizin ötesinde bir ilçenin yeniden inşası için yola çıktık. İlçeye gelen ziyaretçilere görsel bir şölen sunulmasıydı. İlçe meydanındaki esnaflarımız ve ev sahiplerimizden estetik çalışmalar için hiçbir talep ücret alınmadı. Çalışmalarla evlerimizin ve esnaflarımızın iş yerlilerinin da İş görüntü kirliliğinin önüne geçilerek ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizden tam not aldık. Boya ve restorasyon çalışmalarımız yaklaşık 3 ay sürdü.

Başkan Arslan Çameli’de tarihe sahip çıkarak ilçemizi örnek bir ilçe haline getirmek için çalışıyoruz. Yapılan restorasyon çalışmasına destek veren Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum 'a ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederiz

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER