ÇAMELİ’NİN YÖRESEL LEZZETLERİ ANTALYA’DA

Türkiye Yaş Meyve Sebze ihracatını artıracak proje olarak tanıtılan Yaş Meyve Sebze, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı (INTERFRESH) kapılarını ziyaretçilere açarken; fuarda yer alan Çameli’nin yöresel lezzetleri katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Türkiye Yaş Meyve Sebze ihracatını artıracak proje olarak tanıtılan Yaş Meyve Sebze, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı (INTERFRESH) kapılarını ziyaretçilere açtı. Antalya Expo Center'de 23 ülkeden 500'den fazla alım heyetinin yer aldığı, 5 ülkenin Ankara Büyükelçisi’nin katıldığı INTERFRESH Fuarı’nın açılışı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile diğer konuklar tarafından yapıldı. Türkiye'nin çeşitli illerinde üretilen ve coğrafi işaret Tescil Belgesi unvanına sahip ürünlerin sergilendiği fuarda; Çameli de yer aldı.

“TEK HEDEFİMİZ; TARIMDA DAHA GÜÇLÜ ÇAMELİ’Yİ İNŞA EDEBİLMEK”
Fuar hakkında açıklama yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Belediye olarak tarıma önem veriyoruz. Domateste yılda 10 bin ton, cevizde 3 bin ton ve fasulye ise yılda 300 bin ton üretim yapılıyor. Sadece domates, ceviz ve fasulyemiz ile değil; ilçemizde üretilen elma, kiraz, vişne, biber, patlıcan tarım gibi ürünlerimizin de üretimlerini attırarak; tarımda marka ilçe olduğumuzu hissettireceğiz. Fuar, 17-20 Ekim Tarihleri arasında devam edecek ve yerel zenginliklerin buluşması ve tanıtılması açısından önemli bir buluşma noktası oluşturuyor. Örtü altı seracılıkta rol model olan ilçemizin Çameli Kınalısını, cevizimizi ve fasulyemizi tanıtma fırsatı bulduk. Tek hedefimiz; tarımda daha güçlü Çameli’yi tüm çiftçilerimizle hep beraber inşa edebilmek. Tarım, ilçemizin önemli geçim kaynaklarımızdan. İlçemizde yetişen ürünlerin gerek görsel gerekse de basılı materyaller ile ziyaretçilere aktarılarak ilçemiz tarımı konusunda tanıtım ve bilgilendirmeler yapıyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205