‘CAMİLER VE DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER’

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası, bu yıl Denizli’de de ‘Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler’ teması ile kutlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası, bu yıl tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de 'Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler' teması ile kutlanacak.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle açıklama yapan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, haftanın çeşitli etkinliklerle kutlanacağının altını çizdi. Müftü Aşık, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda; şehit aileleri ziyareti, kitap dağıtımı, kan bağışı, ağaç ve fidan dikimi, hatim, hasta ziyaretleri, mevlit ve konferans gibi programlar yer alacağını söyledi.

BÜTÜN DENİZLİ’Yİ DAVET EDİYORUZ
3 Ekim Çarşamba günü Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde konferans gerçekleştireceklerini ifade eden İl Müftüsü Aşık, “Din Hizmetine Adanmış Ömürler adlı bir konferans olacak. Denizli’nin gururu olan 15 Mayıs 1919’da Yunan İzmir’e çıktığında, Denizli’yi fetvaya çağıran Müftü Ahmet Hulusi Efendi’yi hayatını konu alan bir konferans olacak. Denizli halkımızın o gün yaptığı mücadeleyi anlatacağız. Denizli halkımızı bekliyoruz. Düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası hayırlı olsun ” dedi. 5 Ekim Cuma günü PAÜ Külliye Camii’nde üniversite öğrencileri ve vatandaşlarla buluşacaklarını söyleyen İl Müftüsü Aşık, çorba ikramı da olacağını belirtti.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER