CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ TELAŞI BAŞLADI

CAMİLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ TELAŞI BAŞLADI

Yaklaşan kurban bayramı öncesi, sadece evlerde değil,camilerde de temizlik telaşı başladı. Konyalıoğlu Cami İmamı Ali Sürücüoğlu,cami temizliğini gönüllü kişilerin yaptığını belirtti.

Vatandaşların bayramda sağlıklı ve huzurlu bir şekildeibadet edebilmeleri için camilerde bayram temizliği telaşı başladı. KonyalıoğluCamisi’nde Kurban Bayramı öncesi, camilerin iç ve dış temizlikleri yapılmayabaşlandı. Camlar siliniyor,  kapılar,duvarlar ve ayakkabılıklar temizleniyor. Ayrıca cami dışındaki şadırvanlar,tuvaletler ve cami avlularında da temizlikler son hızıyla devam ediyor.

Konyalıoğlu Camisi’nde gönüllük esasına dayanan temizliğimahalle sakinleri yapıyor. Caminin imamı Ali Sürücüoğlu, “Öncelikle kurbanbayramı arefesindeyiz. İlimizde ve ülkemizde inananların manevi bir coşkuiçerisinde bu bayramı en güzel şekilde kutlamaları adına, yerel idarelerdentutun da tüm kamu görevlileri üzerlerine düşeni yapmakta. Bizlerde il müftülüğüolarak bütün camilerimizde bayram sabahına hummalı bir şekilde çalışmahazırlığı içerisindeyiz. Camilerimizi en güzel şekilde Allah’ın misafirlerineaçmaya, nezih ve temiz bir ortamda ibadetlerini yapmaları için uğraşıyoruz.Camimizde de hummalı bir çalışma başladı. Bu çalışmada gönüllülük esasına göreyapılan çalışma. Gençlerimiz müsait oldukları durumları ayarlayıp, penceretemizliğinden tutun da aksesuar temizliğine kadar hepsini gönüllü yapıyorlar.Bu anlamda tüm camilerimizde din görevlisi arkadaşlarımız tarafından hummalıbir çalışma var. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. Denizli halkının kurbanbayramını kutluyorum. Sağlıklı, mutlu, umutlu, huzurlu nice bayramlarakavuşmalarını niyaz ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER