'ÇANAKKALE, İSLAM BİRLİĞİ'NİN ZAFERİDİR'

'ÇANAKKALE, İSLAM BİRLİĞİ'NİN ZAFERİDİR'

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulunan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Liseler Komisyonu Teşkilat Başkanı Mehmet Seyit Ergünce; “Çanakkale, İslam kardeşliği ve İslam Birliği’nin zaferidir” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Liseler Komisyonu Teşkilat Başkanı Mehmet Seyit Ergünce, Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü dolayısıyla Çınar Yeni Camii önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Ergünce; “103 yıl önce, Hakk'ın batıla galip gelmesi için canlarını feda eden dedelerimizin, şehitlerimizin mücadelesini anmak, anlamak ve hissetmek için bir araya geldik. Ecdadımız bundan tam 103 yıl önce İslam topraklarını emperyalistlere çiğnetmemek için Hakk’a yürüdü. Ümmetin lise çağındaki gençleri on dördünde, on beşinde cepheye gittiler. Dünyanın en güçlü donanmaları Boğaz’dan geçmesin diye 250 bin yiğit kendi canından vazgeçti. Ecdadımız Müslümanların birliği ve dirliği için, İslam’ın baş şehirleri düşmesin diyerek, Mekke için, Medine için, Kudüs için, Şam için, Bağdat için, Diyarbakır için Hakk’a yürüdüler. Çanakkale, İslam kardeşliği ve İslam Birliği’nin zaferidir” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZİN ÇANAKKALE ZAFERİNİN RUHUNA İHTİYACI VARDIR”
“Bizim ecdadımızla iftihar ettiğimiz kadar, ceddimizin de bizimle iftiharı için çalışmamız gerekiyor” diyen Başkan Ergünce, şöyle konuştu: “‘Çanakkale geçilmez’i dağa taşa yazmak yetmiyor. Boğaza yazdığımız Çanakkale geçilmez ile attığımız Çanakkale geçilmez manşetiyle, okuduğumuz Çanakkale geçilmez şiiriyle Çanakkale geçilmez olmuyor. Acı da olsa; Çanakkale’nin sinsice geçildiğini görmek ve bilmek gerekiyor. Yedi düvel, Çanakkale’yi bize tarihimizi unutturarak, gündemimizden İslam Birliği’ni silerek geçti. Tankıyla, tüfeğiyle, amiral gemileriyle, zırhlılarıyla, çağın yenilmez denilen donanmasıyla Çanakkale Boğazı’na gömülen yedi düvel, kuzu postuna bürünüp dostumuz kılığında aştı. Şimdi gençlerimizin yeniden Çanakkale zaferinin ruhuna ihtiyacı vardır. Şimdi gençlerimizin Milli Gençlik – Anadolu Gençlik ruhuna ihtiyacı vardır. Bir buçuk milyar İslam âleminin ve yedi milyar dünya nüfusunun bu ruha ihtiyacı vardır.” 

“ÇANAKKALE’DEKİ RUH; MİLLİ GÖRÜŞ RUHUDUR”
Yahya çavuşların, Seyit onbaşıların ve on beşlilerin aşkı, inancı, azmi ve ruhunun devam ettiğini söyleyen Başkan Ergünce, “Çanakkale'de ki ruh ne muhafazakârdır ne de milliyetçidir. Çanakkale’deki ruh; Milli Görüş ruhudur. Anadolu Gençlik Derneği Liseler Komisyonu olarak; tüm lise gençliğine ulaşma gayesini yüreğinde taşıyanlar olarak; kılık kıyafeti, hayat tarzı, algısı, alışkanlıkları, değer ve düşüncesi ne olursa olsun ülkemizin tüm gençlerine ulaştığımız gün, yeniden ‘Çanakkale Geçilmez’ olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” dedi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER