ÇANAKKALE MÜZESİ ÇAMELİ’YE GELDİ

Çanakkale Savaşı’nın onurlu mücadelesini anlatan ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ Çameli Belediyesi Hayri Dev Kültür Merkezi yanında bulunan Düğün Salonu’nda sergilenmeye başladı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 28 Ekim’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak müzeye tüm vatandaşları davet etti.

Çanakkale Savaşı’nda kullanılan 4 bine yakın askeri malzeme, kişisel askeri objeler, resim ve malzemelerin sergilendiğini gezici ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi’ Çameli’ye getirildi. Çameli Belediyesi’nin işbirliğiyle Hayri Dev Kültür Merkezi yanında bulunan Düğün Salonu’nda ziyaretçilere kapılarını açan sergi 28 Ekim’e kadar ücretsiz olarak gezilebilecek. Müze ziyaretçilere kapılarını sabah 09:00’da açacak ve 18:00’a kadar açık olacak.

“HERKESİ GEZİCİ MÜZE SERGİMİZE DAVET EDİYORUM”

Çanakkale’ye gitme fırsatı bulamayan ilçe halkının gezici müzeyle tarihe dokunma imkanı bulduklarını belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Dünya tarihinin akışını değiştiren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ notunu kanıyla yazan şanlı ecdadımızın destanlaşmış mücadelesinde çocuklarını, kocalarını, evlatlarını düğüne gönderir gibi savaşa gönderen annelerimizin ve evlatlarının öyküsü ile dolu Çanakkale Savaşı'nda şehit vermemiş bir ilimiz bulunmamaktadır.

Tüm şehitlerimizi şükranla, minnetle, rahmetle anıyorum. Herkesi gezici müze sergimize davet ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER