“Çanakkale Zaferi milli hafızalarda eşsiz yer etmiştir”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “106 yıl önce Çanakkale önlerinde yaşanan ve yazılan destan bunlardan birisi, belki de en mühimi olarak milli hafızalarda eşsiz bir yer etmiştir” dedi.

“Çanakkale Zaferi milli hafızalarda eşsiz yer etmiştir”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ncı yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Türk milletinin tarih sahnesine çıktığından itibaren aziz varlığını müdafaa ve muhafaza amacıyla olağanüstü mücadeleler sergilediğini kaydeden Başkan Şevik, "Bununla birlikte uzun asırlar boyunca en kesif saldırıları göğüslemiş, en vahşi niyet ve emelleri tesirsiz hale getirmiştir. 106 yıl önce Çanakkale önlerinde yaşanan ve yazılan destan bunlardan birisi, belki de en mühimi olarak milli hafızalarda eşsiz bir yer etmiştir. Zalimler Çanakkale önlerinde durdurulmuş, sömürgeci güçler Çanakkale'den yükselen iman dalgasının altında kalmışlardır. Milli şuur ve heyecan kahramanlıkla birleşmiş ve Çanakkale'yi geçilmez, Türk milletini yenilmez yapmıştır. Çanakkale, bağımsızlık ve var olma iradesinin tartışma götürmez adımıdır. 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ncı yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Hepsinin ruhu şad olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211