Canlı Hayvan Pazarı’nda hareketlilik sürüyor

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’ndaki hareketlilik sürüyor.

Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Kurbanlık almak isteyenler Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’na yöneldi. Pazarda korona virüs nedeniyle güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Pazara gelenlerin ateş ölçümlerinin yapıldığının altını çize Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı Veteriner Hekimi Cevdet Dinç, “Öncelikle hayvan pazarına girerken ateş ölçümleri yapıyoruz. Dezenfektan ve maske dağıtımı yapıyoruz. Bu şekilde misafirlerimizi hayvan pazarımıza kabul ediyoruz” dedi.

“PAZARIMIZ TÜRKİYE’NİN EN MODERN TESİSLERİ ARASINDADIR”

Hayvan satışı için yurdun değişik yerlerinden gelenlerin olduğunu ifade eden Veteriner Hekim Dinç, “Özellikle Erzurum, Muş, Ağrı, Diyarbakır; bölgemizden de Aydın, Denizli’nin merkez ve ilçeri, Uşak, Antalya Bölgesi’nden gelenler oldu. Küçükbaşlarda ise daha fazla ilden hayvanlarımız gelmekte. Büyükbaş hayvanlar yaklaşık 1 ay önce, küçükbaş hayvanlarımız ise 1 hafta önce pazarımıza gelmeye başladı. Büyükbaş hayvanlarımız satışa hazır, küçükbaş hayvanlarımız da önümüzdeki günlerde satışa sunulacak. Satıcılar bizim pazarımızı özellikle tercih etmektedir. Çünkü bizim pazarımız Türkiye’nin en modern tesisleri arasındadır” diye konuştu.

“BÜTÜN HAYVANLARIN SAĞLIK MUAYENELERİNİ YAPIYORUZ”

Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’nda birçok sosyal imkanı sağladıklarını ifade eden Veteriner Hekim Dinç, “Büyükbaşlarda pazara giren bütün hayvanların sağlık muayenelerini yapıyoruz. Geldiği bölgeden veteriner hekimler bütün sağlık raporlarını alıp geliyorlar. Biz de pazarımıza geldikten sonra sağlık muayenesi yapıyoruz. Alıcıların güvenli bir şekilde hayvan almalarına yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ HER ZAMAN TERCİHİMİZDİR”

Ağrı’nın Tutak İlçesi’nden hayvan satmaya geldiğini ifade eden besici Hakan Peker; “Yaklaşık 6 yıldır aralıksız buraya geliyoruz. Buraya gelme sebebimiz bu tesisin sosyal imkanların iyi olmasıdır. Hijyen, güvenlik, düzen açısından biz hayvanımızı rahatlıkla burada bırakıp gidebiliyoruz. Farklı yerlerde olduğunda hayvanımızı rahatlıkla bırakıp gidemiyoruz. O yüzden Denizli her zaman tercihimizdir. Bu sene pazarın durumu iyi pazar başladığı 42 hayvanımız vardı, 10 hayvanımız kaldı. Pazar başlamadan çoğu hayvanımız satıldı” dedi. Burdur’dan gelen besici Ali Evcil,  “40 hayvanla geldim, 8 hayvan kaldı. Bu sene pazarın durumu iyi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER