Çaputçu’nun hayali gerçek oldu, DEGİAD kendi binasına kavuştu

Lenfoma kanseri nedeniyle 2015 yılında hayata veda eden Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) eski başkanı Sadık Emre Çaputçu’nun hayali gerçek oldu. Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Merkezefendi Mahallesi’nde yaptırılan 2 katlı DEGİAD binası düzenlenen törenle hizmete girdi.

Lenfoma kanseri nedeniyle 2015 yılında hayata veda eden Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) eski başkanı Sadık Emre Çaputçu’nun hayali gerçek oldu. Merhum Çaputçu’nun hayali olan yeni hizmet binası, Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Merkezefendi Mahallesi’nde tamamlandı ve binaya ‘Sadık Emre Çaputçu Yeni Hizmet Binası’ ismi verildi. Bina, düzenlenen gökemli törenle açıldı. Açılışa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Görki, Merkez Efendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, DEGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, iş insanları ve davetliler katıldı.

“ÇAPUTÇU İSMİNİ HEP YAŞATACAĞIZ”

Merkezin açılışında konuşan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, “Arsa; yıllar önce Sadık Emre Çaputçu’nun yönetiminde bulunan Sedat Doğaç’ın arsasında satılık levhasını görerek, o dönemin başkanı rahmetli Sadık Emre Çaputçu tarafından satın alındı. Ancak Çaputçu’nun temelini atmaya ömrü yetmedi. Bir dönem sonraki Başkan Melek Sözkesen ile temeli atılan ve benim dönemimde yapımı tamamlanan hizmet binamız, rahmetli Sadık Emre Çaputçu’nun ne kadar ileri görüşlü bir kişi olduğunu bugün bir kez daha gözler önüne serdi. Eminim ki, o da şimdi bizi izliyor ve tebessüm ediyordur. Mekânı cennet olsun. O bir dost ve iyi bir sırdaştı. Cumhuriyet ve Atatürk aşığı, Denizli için hep daha iyi şeyler yapabilmek adına durmadan çalışan bir kişiydi. DEGİAD, onun için akan suların durduğu bir yerdi. Her zaman modern bir hizmet binası hayali kurarak, daha iyi projeler üretip Denizli ve Denizlililerin daha iyi şartlarda yaşamasını ve kazanmasını hayal ederdi. Onun bu mirasını tamamlamak, bana ve yönetim kuruluma nasip oldu. Yeni binamız Denizlimize ve birçok STK’ya örnek olmasını temenni ederiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“BİNA İLE ‘ÇAPUTÇU’ İSMİ HER ZAMAN YAŞATILACAK”

Konuşasını eski Başkan Çaputçu’yu anarak başlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şunları söyledi: “Henüz Büyükşehir Belediye Başkanı olmadığım dönemde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yanıma gelmiş ve yeni bina için düşüncelerini anlatmıştı. Büyük bir heyecan taşıyordu. Gözlerinden belliydi. Sadık gibi Atatürkçü ve çalışkan bir insanı kaybetmiş olmanın hüznünü yaşarken; bu bina ile isminin her zaman yaşatılacağını biliyorum.”

“ÇAPUTÇU, ÇOK DEĞERLİ BİR İŞ İNSANIYDI”

DEGİAD yönetimine teşekkür eden CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Yapılan hizmet binasının hayırlı olmasını diliyorum. Sadık Emre Çaputçu çok değerli bir iş insanıydı. O çok değerli bir dosttu. Hayatı boyunca arkadaşları ile güzel eserler yaratabilmenin heyecanı ile doluydu. DEGİAD Denizlimizin ışığıdır. DEGİAD’ın her üyesi Denizlimize ekonomik katkılar sunan, ışık saçan bulundukları yerlerde her zaman katma değer yaratan insanlardır” dedi. Açılışın sonunda DEGİAD yeni binasına sponsor ve katkı sağlayan isim ve firmalara teşekkür plaketi takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER