ÇARDAK BELEDİYESİ’NDEN ‘15 TEMMUZ DESTANI’ KONULU YARIŞMA

ÇARDAK BELEDİYESİ’NDEN ‘15 TEMMUZ DESTANI’ KONULU YARIŞMA

Denizli ve Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminin kilit noktalarından biri olan Çardak’ta anlamlı bir etkinliğe imza atılıyor. Çardak Belediyesi, tarafından ‘15 Temmuz Destanı’ konulu ödüllü resim ve şiir yarışması düzenlenecek.

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe kalkışmasında adeta destan yazılan Çardak’ta anlamlı bir etkinliğe imza atılıyor. Çardak Belediyesi, Denizli il genelinde ‘15 Temmuz Destanı’ konulu ödüllü resim ve şiir yarışması düzenleyecek. “15 Temmuz’u unutmayacak, unutturmayacağız” diyen Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “15 Temmuz karanlık gecede hainlere karşı doğan bir güneştir. Yüce milletimiz ve kahraman Çardaklımız o gecede destansı bir kahramanlık örneği sunarak, iradesine sahip çıkmıştır. Millet iradesine yapılan bu saldırıyı canları pahasına püskürtmeyi başaran kahraman Çardaklımız ve milletimiz tüm dünyaya Türk’ün gücünü göstermiştir. Türk ulusunun; Vatan, millet, bayrak, devlet söz konusu olduğunda hiçbir gücün durduramayacağı bir güce sahip olduğunu tüm dünya gördü o gece. Çardak Belediyesi olarak o geceyi tüm vatandaşlarımızın nasıl gördüklerini, nasıl kaleme alacaklarını görmek adına yarışma düzenliyoruz” dedi.

Ödüllerin 15 Temmuz 2018’de takdim edileceği yarışmanın başvuruları en geç 10 Temmuz 2018 mesai bitimine kadar Çardak Belediyesi’ne teslim edilmesi gerekiyor. Yarışma; resim ve şiir olmak üzere iki kategoriden oluşacak. Yarışmaya, 15 Temmuz gecesi yaşananlar, darbe girişimine karşı verilen mücadele ve girişimin arkasında bıraktığı izleri anlatan resim ve şiirler kabul edilecek. Başvurular, belediyeye ya da belediyenin cardakbel.020@gmail.com mail adresine yapılması gerekiyor. Ödüller; birinciye yarım altın, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye ise gram altın olacak.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER