ÇARDAK BELEDİYESİ’NE PROJE ÖDÜLÜ

Yaşayan Şehirler Platformu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2018’ ödül töreni gerçekleştirildi. Törende; ‘Yılın Katmadeğer Yaratan Kalkınma Projesi’ kategorisinde Çardak Belediyesi’ne ödül verildi.

ÇARDAK BELEDİYESİ’NE PROJE ÖDÜLÜ

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEU) ve Yaşayan Şehirler Platformu işbirliğinde ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2018’ ödül töreni yapıldı. İzmir’de DEU Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen ödül törenine; Türkiye’nin dört bir tarafından vali yardımcıları ve belediye başkanları katıldı. Yüzlerce projenin başvuru yaptığı yarışmada Çardak Belediyesi Çardak Organize Sanayi Bölgesi projesi ile ‘Yılın Katmadeğer Yaratan Kalkınma Projesi’ kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

“ÖDÜL BİR SEMBOL, ÖNEMLİ OLAN BAŞARMAK”
Ödül töreni öncesinde duygu ve düşüncelerini DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne aktaran Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk; “2014 yılından önce Çardak için kurduğumuz hayalleri kağıda döktük. Bu hayalleri de teker teker hayata geçirmeye çalıştık. Çardak’ta 20 yıldır atıl durumda olan Çardak Organize Sanayi Bölgemizin hareketlenmesi için çaba sarf ettik. Son Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci sayesinde projemiz teşvik kapsamına alındı. Şu anda üzerinde 4’üncü fabrika yükseldi. Yeni bir fabrikanın da temeli atıldı. ‘Çardak Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulu’ adı altında bir okul tescil ettirdik. Okul müdürümüz ve sekreteri atandı. Bu sene kurslarla, önümüzdeki yıl da kılavuzlara girmek kaydıyla 3 yıllık Yüksek Okulumuz devreye girecek. Dolayısıyla Meslek Yüksek Okulu ile meslek edindirilen öğrencilerimiz Organize Sanayi Bölgesi’nin bitimsiz insan kaynakları birimini oluşturacak.  Çardak halkı vasıfsız işçi statüsünden çıkarak vasıflı kalifiye eleman haline gelmiş olacak. Bu da onlara ekonomik olarak yansıyacak ve elde edilen gelirle de ilçe ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaklar. Projemiz ödüle layık görülmüş. Ödül aslında bir sembol. Önemli olan başarmak. Dışarıdan birilerinin başarılarınızı görmesi ve ortaya çıkarması gerçekten mutluluk verici. Bu ödülü bize layık gören herkese teşekkür ederiz. Önümüzdeki günlerde çok daha iyi işler başararak ilçemize daha da katmadeğer sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN ÖZTÜRK HEM ÖDÜL ALDI, HEM ÖDÜL VERDİ
Çeşitli kategorilerde ödüllerin dağıtıldığı törende Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, ‘Yılın Katmadeğer Yaratan Kalkınma Projesi’ kategorisinde ödül aldı. Başkan Öztürk’e ödülünü; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon takdim etti. Ödül takdiminin ardından Çardak Belediyesi tarafından hazırlanan ve Çardak Organize Sanayi Bölgesi Projesi’ni tanıtan kısa film katılımcılara izletildi. Proje büyük beğeni topladı. Ödül alan Başkan Öztürk bir de ödül verdi. Paydaş Ödüller kategorisinde ‘Yılın Çocuk Dostu Şehri’ seçilen Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Ahmetbey Belediyesi adına Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş’a ödülünü Başkan Öztürk takdim etti.  Başkan Öztürk, Başkan Altıntaş’ı tebrik etti. Ödül töreninin ardından ‘Yöresel Ezgiler Senfoni ile Yeniden Hayat Buluyor’ ismiyle senfoni orkestrası tarafından müzik dinletisi yapıldı. Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Akdeniz
Metin Akdeniz - 2 yıl Önce

Edindiğim intiba OSB ve Yüksek okulun gerçekleşmis olması hassaten büyük duygular la sevincim kat ne kat arttı Sevgili başkanım a teşekkür eder Ayrıca almış olduğu ödüllendirin devamını cenabı ALLAH'TAN diliyorum sevgilerimle Selamlar

SIRADAKİ HABER