Çardak OSB, hızla büyüyor

Çardak Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) üyelerine kadar giderek sektörleri, firmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan; “Çardak OSB’miz, yeni sektörlerle hızla büyüyor. Türkiyemiz ile Denizlimizin, memleketimiz ile milletimizin kalkınması, insanımızın refahının artması için bir karış bile boş ve verimsiz yer bırakmayacak şekilde, el birliğiyle yeni yatırımlar yapmaya, çalışmaya, üretmeye ve ihraç etmeye devam edeceğiz” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Çardak Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) önemli yatırımlardan biri olan, sektöründe öncü kuruluş FİLTORQ Filtre İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sahipleri Tahir Örikli ile Ahmet Örikli'yi ziyaret etti. Aynı zamanda Çardak OSB Başkan Vekili olan DTO Meclis Üyesi Tahir Örikli, Başkan Erdoğan’a işletmeleri ve faaliyetleri hakkında bir brifing verdi.

Ayrıca, yeni yatırımlarını da yerinde gösterip ayrıntılı bilgilendirdi. Başkan Erdoğan, Örikli Ailesi’nin örnek tesisleri ile başarılarının artarak ve katlanarak büyümesini diledi. Başkan Erdoğan, kalem ve kırtasiye malzemeleri ile pazarın öncü ve lider firmalarından biri durumundaki dünyaca ünlü Alman markası Pelikan’ın ortağı Pensan’ı da ziyaret etti. Pensan Kalem ve Kâğıt Sanayi Ticaret A.Ş. Denizli Şubesi'nde Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çiftçioğlu, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika kıtaları ile Rusya da dahil olmak üzere 70 ülkeye ihracat yapan işletmelerini gezdirip faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Başkan Erdoğan, “Ülkemizin sektöründeki en büyük yatırımlarından biri durumundaki Pensan, şehrimizde yeni iş kolları ve sektörlerin oluşmasıyla gelişmesinin önemli örneklerinden biridir. Bu tür işletmelerimizin sayılarının katlanarak artmasını, sanayimizin daha da büyümesini temenni ediyorum. Gençlerin bu konuda öncü olması da bizi ayrıca sevindirdi” dedi. Başkan Erdoğan ayrıca, Türkeli Ray Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Necdet Ök'ü ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.

SEKTÖRÜNDE ÇARDAK OSB’NİN EN BÜYÜĞÜ

DTO Başkanı Erdoğan, Çardak OSB'nin sektöründeki en büyük yatırımı AYT Dokuma Kumaşçılık'ı da ziyaret etti. Başkan Erdoğan, bölgenin ilk tekstil fabrikası olan AYT Kumaşçılık Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Denizli Çardak Şubesi’ni gezdiren ve sektörleri hakkında konuklarını ayrıntılı bilgilendiren iş insanı Yılmaz Çelik'e, misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek işlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.

TEKSTİLCİ GENÇ GİRİŞİMCİLERİ UNUTMADI

Başkan Erdoğan, DTO Meclis Üyesi Dora Tekstil'den genç girişimci İbrahim Acar ile Batu Tekstil'den Selhan Acar'ı da fabrikalarında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Başkan Erdoğan; “Genç girişimcilerimiz, azimleri ile yenilikçi fikirleri bizleri gururlandırdı” dedi. DTO’nun üyelerinden Çağ Tek Plastik Lastik Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin sahibi iş insanı Abdullah Çobankara’yı da Çardak OSB'deki fabrikasında ziyaret eden Başkan Erdoğan, işletmeyi gezerek sektörleri ile ürünleri hakkında bilgi aldı. Başkan Erdoğan’a, ziyaretlerinde Çardak OSB Başkan Vekili Tahir Örikli, OSB Müdürü Mehmet Yeşilpınar, DTO Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Öğütcen, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile DTO Özel Kalem ve Basın Sorumlusu Ömer Altıntaş eşlik etti. Başkan Erdoğan, üyeleri ile firmalarını ziyaret ettiği ve sektörleriyle ilgili istişarede bulunduğu Çardak OSB’de, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz ile de görüştü. Ayrıca yeni yatırımlar ile yatırım alanlarını yerinde inceleyen Başkan Erdoğan; Çardak OSB Başkan Vekili Tahir Örikli ve OSB Müdürü Mehmet Yeşilpınar'dan bilgi aldı.

“VATAN TOPRAKLARINA DEĞER KATANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN”

Ziyaretlerin sonunda konuşan Başkan Erdoğan, “Çardak OSB’miz, yeni sektörlerle hızla büyüyor. Canımız bildiğimiz vatan topraklarına değer katanlardan Allah razı olsun. Türkiyemiz ile Denizlimizin ve memleketimiz ile milletimizin kalkınması, insanımızın refahının artması için bir karış bile boş ve verimsiz yer bırakmayıncaya kadar yeni yatırımlar yapmaya, çalışmaya, üretmeye ve ihraç etmeye devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER