'ÇARDAK OSB'DE DENİZLİ İÇİN YENİ BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZILABİLİR'

'ÇARDAK OSB'DE DENİZLİ İÇİN YENİ BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZILABİLİR'

2017 yılı değerlendirme ve 2018 yılı beklentileri hakkında konuşan Denizli Sanayiciler Ve İşadamları Derneği  (DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu; Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nin ise Denizli için yeni bir başarı hikâyesinin yazıldığı yer olabilecek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği (DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu, 2017 yılı genel değerlendirme ve 2018 yılında sanayicinin beklentileri hakkında Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulundu. DESİAD’ın 170 üyesi ile Denizli Ticari ve Sanayi hayatının ana aktörlerinin toplandığı bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Başkan Konyalıoğlu, “Bizler herhangi bir siyasi oluşuma ya da görüş ile bağı olmayan bir kuruluşuz.  Dolayısıyla olumlu-olumsuz her türlü konuda fikir beyan etmek istiyoruz” dedi.

“SİYASİ GERGİNLİKLER YATIRIMLARI YAVAŞLATTI”
2017 yılında sanayicinin yatırım kararlarını yavaşlatan en önemli sebeplerden birinin siyasi gerginlik olduğunu ifade eden Konyalıoğlu, Ekonominin öngörülerle şekillendiğini söyledi. Siyasi partilerin tutumunun bu öngörüleri doğrudan etkilediğinin altını çizen Konyalıoğlu, “2017 yılında siyasi tarafta oluşan sert üslup bizim orta ve uzun vadede yatırım kararlarımızı olumsuz tarafta etkiledi. Bizi pozitif öngörü anlamında biraz arka planda bıraktı” diye konuştu.

“2017 İHRACAT RAKAMLARI 2018 İÇİN OLUMLU BİR HAVA OLUŞTURUYOR”
2017 yılında yaşanan ihracat artışının umut verici olduğuna da değinen Konyalıoğlu, “2017’de olumlu gelişmelere baktığımızda ihracatta ikinci en yüksek rakamı bu sene yapmış olmamız ve bu eğiliminde 2018 yılı içinde devam ediyor olması 2018 içinde olumlu bir psikoloji veriyor bizlere, bu olay haliyle yatırımlarımıza yansıyacaktır” dedi.

KGF ŞAPKADAN ÇIKAN TAVŞAN GİBİ
2017 yılında Kredi Garanti Fonu’nda (KGF) yapılan değişikliklerin sanayiciyi sevindirdiğinin altını çizen Başkanı Konyalıoğlu, “KGF sanayici ve ticaret erbapları için şapkadan tavşan çıkması gibi olumlu bir enstrüman oldu.  Çünkü dünya pazarında oluşan bu sert güçlük, ticaret hayatına bir tedirginlik veriyor. KGF sayesinde oluşabilecek birçok problemin önüne geçildi. 2017’nin belki de en önemli gelişmesi buydu bizim gözümüzde” İfadelerini kullandı.

“ÇARDAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YENİ BİR BAŞARI HİKÂYESİ OLACAK”
2017 yılında Çardak Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan gelişmelerin oldukça menün edici olduğuna değinen Konyalıoğlu, “Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nin Denizli için yeni bir başarı hikâyesi olabileceği ümidi doğdu. Ben Çardak organize Sanayi Bölgesi’nin Denizli için yeni bir Başarı hikâyesi olabileceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER