ÇARDAK'IN ESKİ BAŞKANI ORAL HAYATINI KAYBETTİ

ÇARDAK'IN ESKİ BAŞKANI ORAL HAYATINI KAYBETTİ

Çardak’ın eski belediye başkanlarından Ahmet Oral hayatını kaybetti. 1989-1994 yılları arasında SHP’den belediye başkanı seçilen Oral, ilçede düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Çardak Belediyesi’nin eski başkanlarından Ahmet Oral, 69 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süre önce klimadan enfeksiyon kapan ve hastanede tedavi altına alınan Ahmet Oral, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 69 yaşındaki Oral, akciğer enfeksiyonundan hayatını kaybetti.

İLÇEDE DÜZENLENEN TÖRENLE TOPRAĞA VERİLDİ
Yaşamını yitiren Ahmet Oral için Çardak’ta tören düzenlendi. Oral, CHP’li yönetici ve üyelerin yanı sıra ailesi ve Çardak halkının katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

31. YILDA 31 OY FARKLA
1989 yılında SHP’den Çardak Belediye Başkan adayı olan Ahmet Oral, başarılı bir propaganda döneminin ardından ilçe halkının olurunu alarak başkanlık koltuğuna oturmuştu. Oral’ın Çardak’ın ilçe statüsü kazanmasının 31. yıldönümünde yapılan seçimde 31 oy farkla seçimi kazanması, ilçe tarihinin önemli olaylarından biri olmuştu

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER