ÇARDAKLI ENGELLİLER ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

ÇARDAKLI ENGELLİLER ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

Çardak Kimsesiz Çocukları Özürlüleri Engellileri Zararlı Madde Bağımlılarını Koruma ve Kadın Dayanışma  (ÇÖZÜM) Derneği ilçede bulunan 22 engelliyi başkent Ankara’ya götürdü. Engelliler, AK Parti Grup Toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı yakaladı.

Bugüne dek pek çok başarılı projeye imza atan Çardak Kimsesiz Çocukları Özürlüleri Engellileri Zararlı Madde Bağımlılarını Koruma ve Kadın Dayanışma  (ÇÖZÜM) Derneği, ilçede yaşayan 22 engelli ile birlikte başkent Ankara’ya çıkarma yaptı. Dernek Başkanı Nilgün Öztürk gözetiminde gerçekleştirilen gezi kapsamında engelliler ilk olarak AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Orada Sosyal İşler Başkanlığı ile görüşüp taleplerini bildirdiler. Genel Merkez’in ardından engelliler Meclis’e gitti. Orada engellileri Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin karşıladı. Engelliler AK Parti’nin Grup Toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı da yakaladı. Görüşmenin ardından salona geçerek toplantıya katılan engelliler daha sonra Anıtkabir ve Beştepe Camii’ni ziyaret ederek geziyi tamamladılar.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE EŞİT HAKLARA SAHİBİZ”
Gezi hakkında bilgi veren ÇÖZÜM Derneği Başkanı Nilgün Öztürk; “Derneğimizin kuruluş aşamasından itibaren maddi manevi desteğini esirgemeyen Çardak Belediye Başkanımız Mahmut Öztürk’e teşekkür ediyorum. Çardak Belediyesi toplumun görünmeyen bireyleri olan ve dezavantajlı gruplara yönelik birçok faaliyette bulunmaktadır. ÇÖZÜM Derneği olarak Çardak Belediyesi ile birlikte birçok yardım ve dayanışma projesi yapıyor ve hayata geçiriyoruz. Belediye Başkanımıza engelli kardeşlerimizin Ankara ziyareti taleplerini ilettik. İlimizden ve ilçemizden katılan 22 engelli kardeşimizle birlikte Çardak Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla Meclisimize, Beştepe’ye ve Anıtkabir’e ziyarette bulunduk. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmuyor ve engelli kardeşlerimizle bu dünyada eşit haklara sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Dernek olarak toplum içerisindeki tüm yardıma, korunmaya muhtaç ve engelli kardeşlerimize yardım etmeye, destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

“SOSYAL PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ise; “ Dernek Başkanı Nilgün Öztürk, bir grup engelli kardeşimizin, Meclis’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı dinleme ve görme isteklerini bize illetti. Biz de bir araç tahsis ederek engelli kardeşlerimizin taleplerini karşıladık. İlimizde ve ilçemizdeki engelli kardeşlerimizi temsilen 22 engelli kardeşimiz bizzat dernek Başkanı Nilgün Öztürk gözetiminde Ankara’ya gitti. Çardak Belediyesi olarak sosyal faaliyetlere destek olmaya ve sosyal projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER