ÇARDAK’TA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN TRAP ATIŞLARI YAPILDI

Çardak Belesiyesi tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitlerini Anma Trap Müsabakası’ yapıldı.

Çardak İlçesi’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitlerini Anma Trap müsabakası finali yapıldı. Trap atışlarına Çardak Kaymakamı Murat Karaloğlu, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Türkiye Atıcılık ve Avcılık İl temsilcileri Osman Uyaroğlu, Mehmet Curavcı, Çardak Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Aytekin ve atıcılık sporuna gönül veren sporcular katıldı. Etkinlikte konuşan Türkiye Atıcılık ve Avcılık İl temsilcisi Osman Uyaroğlu, “Niyetimiz, hedefimiz, aramızda oluşturduğumuz kimyadır. Her şeyden daha önemlisi fedakarlık duygusu her geçen gün gücüne güç katarak ve artarak devam ediyor. Dolayısıyla bu çok renklilik ve sorumluluk duygusu yek bir vücut olarak ta aynı hedefler, aynı ilkeler aynı değerler üzerinde bizleri birleştiriyor. Günlük hayatımızın günlük akışından bizleri bambaşka bir yere götüren bu organizasyonlar bu yaklaşımlar bizleri keyif veriyor ve mutlu ediyor. Hep birlikte daha çok vakit geçiriyoruz” dedi.

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ise yaptığı konuşmasında, “Türk ulusu; Vatan, millet, bayrak, devlet söz konusu olduğunda hiçbir güç durduramaz. Bu güce sahip olduğunu tüm dünya 15 Temmuz’da gördü. Çardak Belediyesi olarak o geceyi tüm vatandaşlarımızın nasıl gördüklerini, nasıl kaleme alacaklarını görmek adına yarışma düzenledik” diye konuştu.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitlerini Anma Trap müsabakası finaline katılan; Burdur, Aydın, Antalya ile Denizli’nin Bozkurt,  Baklan ve Çal İlçeleri’nde avcı ve atıcılar birbirileriyele kıyasıya yarıştı. Müsabakanın birincisi Muharrem Sarı olurken; Takım olarak birincilik Bozkurt Belediyespor Kulübü’nün oldu. Finalin ikincisi Hüseyin Günhan, Burdur Bucakspor Takım ikinci olurken, üçüncülüğü Oktay Okur aldı.  

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER