ÇARDAK'TA ÖDÜLLÜ HAFIZLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK GECESİ

ÇARDAK'TA ÖDÜLLÜ HAFIZLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK GECESİ

Çardak Belediyesi tarafından Afrin Operasyonu’nda görev yapan askerler için ‘Kur’an-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi’ düzenlendi. Gecede dünya derecelerine sahip hafızlar katılımcılara Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu.

Çardak Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerler için ‘Kur’an-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi’ düzenledi. Çardak Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen geceye; Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, Çardak Müftüsü Ahmet Demirel ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda dünya dereceleri alan Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Ahmet Demir, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Mansur Sağır, Kuran-ı Kerim Okuma Türkiye birincisi Hafız Enes Demirbaş ve Baki Koç önderliğinde Grup Diriliş ekibi yer aldı. Hafızlar katılımcılara Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu. Programda okunan Kur’an, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe bağışlandı.

“MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ”
Türk askerinin operasyonda muzaffer olması için dualar edildi. Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Çardak Belediye Başkanı Mahmut  Öztürk, "Vatandaşlarımız Mehmetçiğe destek vermek için ve dualara ‘amin’ demek için geldiler. Mehmetçiğimizin yanındayız. Allah onları korusun. Burunları bile kanamadan yuvalarına dönsünler. Dualarımız hep onlarla” dedi. 

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER