'CEHPEDEKİ MEHMETLERİMİZİN AİLELERİNE DESTEK OLALIM'

'CEHPEDEKİ MEHMETLERİMİZİN AİLELERİNE DESTEK OLALIM'

Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerlerden Uzman Çavuş Atakan Ohkan’ın bir televizyon kanalı aracılığıyla Manisa Saruhanlı’da yaşayan ailesine gönderdiği selamı askerin ailesine Saruhan Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı götürdü.

Ağabeyi; Denizli 11. Komando Tugayı Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı’nın, Afrin Operasyonu kapsamında görevlendirildiği; El Bap’ta vatanı için savaştığını söyleyen Başkan Yaralı “Yerel yönetimler cephedeki askerlerimizin ailelerine ve yakınlarına sonuna kadar sahip çıkmalı” dedi.

AĞABEYİ CEPHEDE OLAN BELEDİYE BAŞKANINDAN YEREL YÖNETİMLERE ÇAĞRI
Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerlerden Uzman Çavuş Atakan Ohkan’ın bir televizyon kanalı aracılığıyla Manisa Saruhanlı’da yaşayan ailesine gönderdiği selamı askerin ailesine Saruhan Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı götürdü. Denizli Komando Tugayı Komutanı olan ağabeyi Kurmay Albay Gültekin Yaralı'nın da El-Bap'ta görevli olduğunu belirten Başkan Yaralı, “Benim de Komutan ağabeyim şuanda El-Bab'ta görevli. Aynı duygu ve düşünceleri taşıdığımız için birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Onun için böyle bir göreve gönüllü oldum. Yerel yönetimler cephedeki askerlerimizin ailelerine ve yakınlarına sonuna kadar sahip çıkmalı” dedi.

DENİZLİ’NİN MANİSALI KOMUTANI EL BAP’TA
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin bölgesindeki teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Manisalı Tankçı Uzman Çavuş Atakan Ohkan'ın geçtiğimiz günlerde medya üzerinden ailesine gönderdiği selamı, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı yerine, ailesine ulaştırdı. Denizli 11. Komando Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Gültekin Yaralı’nın kardeşi olan Manisa Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı; Uzman Çavuş Atakan Ohkan'ın anne babası Nebi ve Meryem Ohkan’la sohbet etti. Ağabeyi; Denizli 11. Komando Tugayı Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı’nın, Afrin Operasyonu kapsamında görevlendirildiği; El Bap’ta vatanı için savaştığını söyleyen Başkan Yaralı şöyle konuştu; “Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerlerimizden Uzman Çavuş Atakan Ohkan, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Manisa'ya ve ailesine selam göndermişti. Biz de o selamı bizzat kendimiz getirelim istedik. Hem ailemizi ziyaret etmek, hem de bir ihtiyaçları olup olmadığını sormak istedik. Askerlerimiz orada vatanımız için düşmanla çarpışıyor. Askerlerimizin aileleri bizlere emanettir. Sizlerin evlatları sayesinde bu vatan, bu millet asla diz çökmeyecek. Tüm dünyaya mesajımız bu yöndedir. Biz bu şartlarda çocuklarımızı yetiştiriyoruz ve askere gönderiyoruz. Benimde Kurmay Albay ağabeyim şuanda El-Bab'ta görevli. Aynı duygu ve düşünceleri taşıdığımız için bir birimizi çok iyi anlıyoruz. Ailemizin ne ihtiyacı varsa belediye olarak yapmaya çalışacağız. Yerel yönetimler, belediyelerimiz cephedeki askerlerimizin ailelerine ve yakınlarına sonuna kadar sahip çıkmalı."

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER