Çelikkol Mermer Galeri’si kapılarını ziyaretçilere açtı

1999 kurulan Denizli mermer sektörünün önemli isimlerinden Çelikkol Mermer, birbirinden farklı mermer ürünlerini sergilediği Çelikkol Mermer Galerisi’ni muhteşem bir törenle hizmete açtı.

1999 kurulan Denizli mermer sektörünün önemli isimlerinden Çelikkol Mermer, birbirinden farklı ürünlerini sergilediği ‘Çelikkol Mermer Galerisi’ni muhteşem bir törenle hizmete açtı.

Galeride yer alan firmanın ürünleri, katılımcıların beğenisine sunuldu.

Açılış törenine; baba Musa Çelikkol, Mehmet Hikmet Çelikkol, Fatma Çelikkol Yavuzer’in yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz ve Fatma Atıcı Bakcan, Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer, Ege Maden İhracatçılar Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Mehmet Hikmet Çelikkol; “Yaklaşık 20 yıldır mermer sektöründe çalışmaktayız. O günden bu yana titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çelikkol Mermer Showroom ve proje atölyesi olarak karşınızdayız. Şirketimizi çocuklarımız daha ileri götürmek için canla başla mücadele edecek. En büyük destekçileri ben olacağım. Katılan herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım” diye konuştu.

“İNSANLARIN YAŞADIĞI YER GÜZEL OLMALI”

‘İnsanların yaşadığı yer güzel olmalı’ mottosu ile yola çıktıklarını vurgulayan Fatma Çelikkol Yavuzer; “Ailemizin attığı bu temeli güçlendirmek, genişletmek biz gençlere düştü. Eğitimlerimizi tamamladıktan sonra kuzenim Burak Çelikkol, kardeşim Tansu Çelikkol ve ben şirketimizin bünyesine katıldık. Amacımız bu bayrağı en iyi şekilde taşımaktı. Öncelikle çıktığımız bu yolda bize güvendiği ve desteğini esirgemediği için babama çok teşekkür ediyorum. ‘İnsanların yaşadığı yer güzel olmalı’ mottosu ile yola çıktık. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Çelikkol Mermer Galerisi’ni yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin isteklerini karşılamak için hizmete sunduk. Amacımız doğal taşın güzelliğini, günlük hayatta kullanılabilirliğini ve eşsiz mimaride kullanmayı kolaylaştırabilmektir. Koleksiyonumuzda yerli doğal taşlarımız ve İtalya doğal taşlarını kullanmaktayız” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ’YE ÖNCÜ OLDUK”

Çocukları adına gururlu olduğunu aktaran Baba Musa Çelikkol; “Denizli’ye hayırlı olsun. Ben de çok gururluyum. Mehmet bu projeyi anlattığında destek oldum. Denizli adına çok güzel bir galeri. Burada farklı mermer ürünleri mevcut. Biz sadece Denizli’ye öncü olduk” diye konuştu.

“BU ÜRÜNLER EN İYİ DEĞERLE SATILACAK”

Çelikkol ailesinin çok önemli bir başarıya imza attığını belirten Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci; “Denizli, bir sanayi kenti. Firmalarımız bu yönde doğru adımlar atıyor. Nasıl tekstilde ilerliyorsak mermerde de ilerliyoruz. Katma değer yaratmak zorundayız. Çelikkol ailesi çok önemli bir başarıya imza atmış. Bu ürünler en iyi değerle satılacak” ifadelerini kullandı.

“ÇELİKKOL AİLESİ MERMER ÜRÜNLERİNE DEĞER KATIYOR”

Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya; “Farklı ülkelerde benzer yerler gezdim, bu kadar düşünülmüş bir projeyi ilk kez görüyorum. Gerçekten çok güzel ürünler sergilenmiş. Denizli mermer alanında çok ileride. Çelikkol ailesi bu mermer ürünlerine değer katıyor” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ’YE BÖYLE BİR MERMER GALERİSİ ÇOK DEĞER KATAR”

Böyle törenlere koşarak geldiklerini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci; “Öncelikle Çelikkol ailesini tebrik ediyorum. Bizler böyle törenlere koşarak geliyoruz. Denizli’nin marka şehir olma yolundaki değere bir katkı sağlanmış. Üretimi markalaşmayı ön planda tutmalıyız. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Konuşmaların ardında Çelikkol Mermer Galerisi’nin açılış kurdelesi Çelikkol ailesi ve protokol tarafından kesildi. Katılımcılar alanı gezerken Çelikkol ailesi tarafından protokol üyelerine galeri hakkında bilgiler verildi. Törende daha sonra Positive Live Project adlı grup sahne alarak mini konser verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER