CEMAATTEN CAMİ YÖNETİMİNE TEPKİ

Denizli’de bir caminin cemaati, cami yönetiminin caminin geliri olmasına rağmen bazı eksiklerinin giderilmediğini ve camiye gönüllü olarak yardım edecek kişiler olmasına rağmen yönetimin müsaade etmediğini iddia ederek cami içerisinde yönetime tepki gösterdi.

CEMAATTEN CAMİ YÖNETİMİNE TEPKİ

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde bulunan Ulu Cami’nin cemaati, caminin eksiklerinin yıllardan beri giderilmediği gerekçesiyle Denizli Ulucami Yaşatma ve Kültür Hizmetleri Vakfı Başkanı Mustafa Kıvrak’a tepki göstererek; caminin eksiklerinin tamamlanmasını, yapılmayacağı takdirde de kendisinin yönetimden çekilmesini istedi.

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; 50 araçlık otoparkından ve paralı tuvaletinden geliri bulunan caminin kapılarının inşaat tahtalarından toparlama bir kapı olduğu, tavanının akarak halıları kirlettiği ve kadınların camide abdest alacak yerlerinin bulunmadığı öne sürülerek, yönetimin bu eksikleri yıllardır tamamlamadığı belirtildi. Hayırseverlerin, cami yönetimine girmek istedikleri, camiye maddi yardım talebinde bulundukları ancak yönetimin buna müsaade etmediği öne sürüldü.

“CAMİNİN CİDDİ GELİRLERİ VAR, ANCAK EKSİKLER GİDERİLMİYOR”

Cami cemaatinden Muhammed Kısaç, caminin ciddi gelirleri olduğu halde eksiklerin giderilmediğini belirterek, "Camide çatımız akıyor. Kışları halı kirleniyor. Halı berbat oldu, kokuyor, değişmiyor. Bayanların namaz kılacakları alan dar olduğu gibi abdest alacakları mahal yok. Kapılara bir bakın, inşaat tahtasının kapısı var burada. Bu caminin ciddi gelirleri var" dedi.

“MÜHENDİS MÜSAİT DEĞİL, HASTALIĞI VAR”
İddiaları kabul eden Denizli Ulucami Yaşatma ve Kültür Hizmetleri Vakfı Başkanı Mustafa Kıvrak, mühendisin ‘müsait değilim’ demesini gerekçe gösterdi. Eksiklerin yıllar geçmesine rağmen yapılmadığını doğrulayan Başkan Kıvrak, caminin çatılarının eski olduğunu fakat iddia edildiği gibi çatılarda akma durumunun olmadığını, sadece hafif bir döküntüsünün olduğunu söyledi. Mühendisin hastalığının bulunduğunu belirten Kıvrak, “Mühendis müsait değil herhalde. Benim işim değil bu, mühendisin işi. ‘Yapacağım’ diyor mühendis, yapmayacağım demiyor. Adam hastaydı, rahatsızlığı vardı ondan dolayı yapamadı. Başka bir şeyi yok, sadece hastalığı vardı” dedi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER