CEMAL PEKDEMİR’DEN KONKORDATO!

Pekdemir Çiftliği Şirketlerinden; Cemal Pekdemir ailesine ait 39 yıllık Cemal Pekdemir Çiftliği A.Ş.’, Denizli Ticaret Mahkemesi’ne ‘Konkordato’ talebinde bulundu.

CEMAL PEKDEMİR’DEN KONKORDATO!

Denizli’de konkordato ilan eden şirketlere bir yenisi daha eklendi. Pekdemir Çiftliği Şirketlerinden; Cemal Pekdemir ve ailesine ait olan, Denizli başta olmak üzere Aydın, İzmir, Afyon ve Burdur illerinde 40 şube ile faaliyet gösteren Pekdemir Çiftliği A.Ş., Denizli Ticaret Mahkemesi’ne ‘Konkordato’ talebinde bulundu. Cemal Pekdemir ve Ailesi Pekdemir Çiftliği A.Ş. Yönetim Kurulu adına basın bildirisi yayımlayan şirketin Avukatı Recep Seyhan; “Cemal Pekdemir ailesine ait olan Pekdemir Çiftliği A.Ş. 39 yıl önce kurulmuş olup, sizlerin destekleri ile 40 süpermarketi, yüzlerce çalışanı ile Denizli başta olmak üzere Aydın, İzmir, Afyon ve Burdur illerinde müşterilerine en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunmaya çalışmaktadır. Küresel ekonomik krizin Türkiye’deki yansımaları ve yakın geçmişimizde oluşan yüksek kur ve finansman giderlerinin katlanılamaz boyuta gelmiş olması şirketimizin nakit dengesini olumsuz etkilemiştir. Müvekkil şirketin içinde bulunduğu dar boğazı aşabilmesi ve nakit akışını sağlayabilmesi için borçlarını yapılandırması kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu süreçte çalışanlarının tedarikçilerinin ve müşterilerinin tüm haklarını korumak ve işletmenin devamlılığının sağlanması birinci önceliği olup tüm paydaşları ile birlik beraberlik içerisinde bu süreçten en kısa sürede çıkmak adına Denizli Ticaret Mahkemesi’ne 24 Aralık 2018 Pazartesi Günü Konkordato talebinde bulunmuş ve sayın mahkeme tarafından şirketimize geçici mühlet kararı verilmiştir. Her zaman olduğu gibi ‘mutlu çalışan, mutlu müşteri’ ilkesi ile ‘en kaliteli ürünleri en uygun fiyata’ prensibi ile müşterilerine sunmaya devam edecek, ülke ekonomisini geliştirmek ve istihdam sağlamak için tüm gücüyle çalışacaktır” dedi.

HALİL PEKDEMİR ÇİFTLİĞİ’NDEN “SORUNUMUZ YOK” AÇIKLAMASI

39 yıllık Pekdemir Çiftliği şirketlerinden Cemal Pekdemir ve Ailesi’ne ait Cemal Pekdemir Çiftliği firmasının konkordato kararı üzerine, aynı şirketler grubundan biri olan Halil Pekdemir Çiftliği şirketi bir basın açıklaması yaptı. Firmanın “Kamuoyu Açıklaması” başlığını taşıyan basın bülteninde; konkordato olayına açıklık getirildi.

Halil Pekdemir Çiftliği Limited Şirketi adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“25 ve 26 Aralık 2018 tarihli basın haberlerinde ‘Pekdemir Çiftliği konkordato ilân etti, Pekdemir Marketler Zinciri konkordato ilân etti, Pekdemir Ailesine ait Pekdemir Çiftliği A.Ş. de Konkordato Talebinde Bulundu’ başlıklarıyla haberler yer almıştır.  Söz konusu konkordato haberlerinin Şirketimizle ilişkili olmadığını Kamuoyunun bilgilerine sunmak isteriz: Halil Pekdemir’in kurucusu ve hâlihazırda tek ortağı olduğu Denizli Ticaret Sicili’ne 12751 sicil no.su ile kayıtlı Halil Pekdemir Çiftliği Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi» ünvanlı Şirketimiz; 77 süpermarketi, 120 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteren jeotermal ısıtmalı topraksız serası, 100 dönüm kapalı alanlı büyükbaş besi çiftliği, 6 akaryakıt istasyonu ve düğün salonları ile farklı alanlarda herhangi bir ekonomik sıkıntı yaşamaksızın faaliyetini sürdürmektedir.  Şirketimizin sermaye yapısı güçlüdür, tüm malî ve hukukî yükümlülüklerini mevzuat ve sözleşmelerle üstlendiği sorumluluklarına uygun şekilde yerine getirmektedir. Sayıları 1.250’yi aşan çalışanı ile birlikte istikrarlı biçimde gelişme azim ve kararlılığıyla çalışmaya devam edecektir. Kamuoyunun bilgi ve değerlendirmelerine saygıyla sunarız.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER