ÇEVRE DOSTU İZOBAX, LANSMANLA TANITILDI

AKINBLOK İnşaat ve Yapı Malzemeleri’nin geliştirdiği çevre dostu duvar bloğu ‘izobax’ ürününün Denizli lansmanı Şiir Otel’de gerçekleştirildi.

AKINBLOK İnşaat ve Yapı Malzemeleri’nin geçen sene seri üretimine başladığı ‘izobox’ isimli yapı malzemesinin Denizli lansmanı, Şiir Otel’de düzenlendi. Denizli iş dünyasından birçok davetlinin de katıldığı lansmanda izobox’ın AR-GE süreci ve faydaları konuşuldu.  İlhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ümit İlhan’ın sunumuyla başlayan toplantı AKINBLOK İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Akın’ ın sunumuyla devam etti. Lansman, Doç. Dr. Ömer Turunç’un sunumunun ardından gerçekleşen çiçek takdimi ile sona erdi.

“TÜRKİYE’NİN ENERJİ TASARRUFUNA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK”
Burdur firması olduklarını ve inşaat sektörüne kazandırdıkları yeni bir ürünü tanıtmak için toplandıklarını belirten Başkan Ercan Akın, açıklamasında şunları ifade etti : “Yalıtımla ilgili çalışmalarımızı 8 yıl önce başlatmıştık ve geçen yıl sonuca ulaştık. Burdur’da fabrikasını kurduk ve üretime başladık. Kasım ayında ilk lansmanı Burdur’da yaptık ve piyasaya sürdük. Şimdi lansmanın Denizli ayağını yapıyoruz. Ürünümüzü hafif, ısı yalıtımını sağlayan duvar bloğu şeklinde üretimini sağladık. Ürünümüz Türkiye’nin enerji tasarrufuna ciddi katkı sağlayacak bir ürün ve her yönüyle kaliteli, doğal ve ekonomik. Birçok faydası var. Öncelikle tamamen doğal…Yeşil ve geri dönüşümü olan bir ürün. Yalıtım değeri açısından lider olan izobax’ın uygulanışı kolay diyebilirim. Sıva kolaylığı ve yanmaz özelliği var. Fabrikamızı Burdur 2. Sanayi’de 50 dönümlük bir araziye kurduk. İlerleyen zamanlarda izobax markası adı altında çevre illerde şubeleşmeye gideceğiz.  Yurt dışından izobox’a ilgi var. Birkaç pürüz var. Bunları giderdikten sonra ihracata başlayacağız. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum.

İZOBAX NEDİR?
Firma,’ izobox’ ın ham maddesini tamamen kendi ocaklarından tedarik ediyor. İzobox; içerisinde bulunan gözenekli yalıtım malzemesi ile birlikte doğallık dahilinde ısı yalıtımını en üst seviyeye çıkarıyor. Böylelikle hem ısıtmada hem soğutmada enerji tasarrufu yapılmasına olanak sağlıyor. Mantolamaya gerek kalmıyor. Ayrıcı gözenekli yapısı sayesinde ortam dışı gürültünün içeri girmesini engelliyor.

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER