Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan Buldan’a destek

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Buldan Belediyesi’ne 115 geri dönüşebilir atık konteyner ile 120 evsel atık konteyneri hibe edildi. Konteyneri teslim alan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan Buldan’a destek

Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi Kurulum’ projesine, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından destek geldi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Buldan Belediyesi’ne hibe olarak gönderilen; 115 kağıt, cam, plastik metal gibi geri dönüşebilir atık konteyneri ile 120 evsel atık konteynerini teslim alan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e birim amirleri eşlik etti.

Konteynerlerin ilçe genelinde, ihtiyaç duyulan alanlara yerleştirileceğini belirten Başkan Şevik, “Göreve geldiğimiz günden itibaren daha temiz, daha sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir Buldan için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önce sağlık, önce sıhhat diyoruz. Temizlikteki başarı çıtamızı her geçen gün daha ileri bir boyuta çıkartıyoruz. Bu kapsamda bizlere destek olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER