ÇEVRECİ MİNİKLERDEN DEFİLE

ÇEVRECİ MİNİKLERDEN DEFİLE

Fahri Akçakoca Anaokulu öğrencileri, hazırlamış oldukları sürdürülebilir malzemeleri içeren, geri dönüşüm temalı elbiselerle defile yaptılar.

Fahri Akçakoca Anaokulu’nda, ‘Eko Okul Programı’ kapsamında Bedriye Oran rehberliğinde minikler çok önemli çalışmaya imza attılar. Minikler, ilk olarak aileleri ile birlikte hazırlamış oldukları sürdürülebilir malzemeleri içeren, geri dönüşüm temalı elbiselerle defile sunumu yaptılar. Daha sonra miniklerin geri dönüşüm temalı gösterisinde ise; kirli bir çevreye gelen minikler ortamı görünce şaşırarak hemen çevreyi temizlemeye başladılar. Çöpleri ayrıştırarak plastik, kağıt, pil ve cam geri dönüşüm kutularına koyan minikler, geri dönüşüm kutularındaki atıkları fabrikalara götürdüler. Daha sonra hep birlikte dans eden minikler doğayı sev, doğayı koru, toprağı kirletme, çöpleri geri dönüşüme at mesajları verdiler. ‘Sev Dünyayı’ şarkısı ile biten gösteri, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.  Etkinlik sonunda öğrenciler, öğretmenleri Bedriye Oran tarafından çevre dostu madalyası ile ödüllendirildi.

EKO OKUL PROGRAMI NEDİR?

Eko-okul programı, okul öncesi dönemde çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Projeye okul yönetimi, öğrenciler, öğretmenler ve veliler aktif olarak katılmaktadır.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER