CEYDANUR AFRİN'DEKİ BABASINA BALONLA SELAM YOLLADI

CEYDANUR AFRİN'DEKİ BABASINA BALONLA SELAM YOLLADI

100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri ve velileri Afrin’de başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerler için ‘Türk Bayraklı Balon Uçurma’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte 5’inci sınıf öğrencisi Ceydanur Balkan, Afrin Operasyonu kapsamında Kilis’te astsubay olarak görev yapan babası Serdar Balkan’a balonla selam yolladı.

100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri ve velileri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde başlatmış olduğu ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere moral ve motivasyon amaçlı ‘Türk Bayraklı Balon Uçurma’ etkinliği düzenledi. Çamlık Buz Pisti ve Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen etkinlikte; 220 adet uçan balon satıldı. Satıştan elde edilen gelir ise Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı. Öğrenciler Türk Bayraklı balonları ve Türk Bayraklarını ellerine aldılar ve Okul Müdürü Ömer Dikbaş’ın startıyla ‘Mehmetçiğe Selam Olsun’ diyerek gökyüzüne bıraktılar.


“BABAMLA GURUR DUYUYORUM”
Etkinlikte Afrin Operasyonu kapsamında Kilis’te astsubay olarak görev yapan Serdar Balkan’ın kızı 5’inci sınıf öğrencisi Ceydanur Balkan’da yer aldı. Babasıyla gurur duyduğunu ve onu çok sevdiğini söyleyen Ceydanur da Türk Bayraklı balonu gökyüzüne bırakarak babasına selam yolladı.

MİNİK UHUT KOMANDO OLMAK İSTİYOR
 Etkinliğe komando üniformasıyla katılan 9 yaşındaki Uhut Taşdelen; “Mehmetçiğimize destek olmak için balon uçuruyoruz. Ben de bugün komando oldum. Büyüyünce de komando olmak istiyorum” dedi. 5’inci sınıf öğrencisi Nilsu Tülüş ise; “Mehmetçikle gurur duyuyoruz. Allah onları korusun. Tüm balonları onlar için uçuracağız. Onlara destek olmak için buradayız” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER