CHP Acıpayam’dan esnaf ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile CHP Acıpayam İlçe Yönetimi, Acıpayam İlçesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

CHP Acıpayam’dan esnaf ziyareti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Acıpayam İlçe Başkanı Deniz Albayrak ile yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Acıpayam İlçesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

Korona virüs tedbirleri kapsamında esnafların yaşadıkları sorunları dinleyen CHP heyeti, çözüm önerileri üzerine de sohbetler gerçekleştirdi. Acıpayam Esnaf Odası Başkanı Ahat Makal ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Tekin Ergün’ü makamında ziyaret eden heyet, esnafın durumu, yapılan destekler hakkında bilgiler aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Acıpayam İlçe Başkanı Deniz Albayrak; “Bu süreçte özellikle karşılaştığımız problemlerin başında; dükkan kiraları, SSK ve Bağ-Kur prim ödemelerinde esnafımızın çaresiz kalması geliyor. Hükümetin bir an önce bu konularda adım atması gerektiği gayet açık bir şekilde ortadadır. Esnafımız artık kirasını ödeyebilmek için kredi kartından nakit para çekmek zorunda kalmış. Bu sürecin sonunda Acıpayam esnafımızın faaliyetlerine devam edebilmesi ve ekonomik anlamda normal sürece dönülmesi bir hayli zor görünüyor. Esnaf ziyaretlerinin yanında esnafımıza ve vatandaşlarımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik. Önce satışı yasaklanan, eczanelerden dağıtılmaya çalışılan, olmayınca da satışı serbest duruma gelen maskelere halkımız hala ulaşmakta zorluk çekiyor. Eczanelerde satışa çıkaracak maske bulunamıyor. Maske dağıtımı ve esnaf ziyaretlerimize İl Başkanımız ve milletvekillerimizle birlikte merkezde ve köylerimizde devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER