' CHP BENİM BİR PARÇAM, KOPAMAM'

' CHP BENİM BİR PARÇAM, KOPAMAM'

' CHP BENİM BİR PARÇAM, KOPAMAM'
banner22

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan ve programda Cumhuriyet Halk Partisi’nin delege seçimleri ve kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan 23. Dönem CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur;  “Ali Rıza Ertemur’u Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde her zaman göreceksiniz. CHP benim bir parçam. Kopamam. Ben de onun bir parçasıyım” dedi. 

23. Dönem CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur,  DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Ertemur programda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin delege seçimleri ve kongre süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“CHP’DE OLMAKTAN HER ZAMAN ONUR VE GURUR DUYDUM”
Denizli CHP İl Başkanlığı için konuşulan isimler arasında yer alan ve konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ertemur; “Ali Rıza Ertemur’u Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde her zaman göreceksiniz. CHP benim bir parçam. Kopamam. Ben de onun bir parçasıyım. CHP içerisinde yaklaşık 35 yıldır bilfiil, her kademesinde görev yaptım. Yaptığım görevlerle CHP’de olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bundan sonraki yol haritamda da partime, şehrime ve ülkeme hizmet etmek için mutlaka CHP içerisinde yer alacağım. Var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Benim bir siyasi anlayışım var; bu anlayıştan da hiçbir zaman ödün vermedim. Kendimle ilgili hiçbir zaman ön plana çıkarak ‘şunu yapacağım, buraya adayım’ gibi cümleler kurmadım, kurmam da. Ancak önümüzdeki süreç içerisinde CHP’nin geleceği ve şehrimizdeki başarısı için mutlaka CHP ile birlikte yol haritamı çizeceğim. Bu süreçte arkadaşlarımızla konuşacağız. Değerlendirme yapacağız” dedi.

 

“İL BAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞİ BİRİKİMİMİN PARTİ İÇİN GETİRİSİ OLACAKTIR”
Kongre takvimiyle ilgili de konuşan Ertemur; “Çanakkale çalıştayı gibi bazı çalıştaylar nedeniyle takvimde öteleme oldu. Kongrelerimize Kasım ayında başlayacağız. Aralık sonuna kadar bütün kongrelerimizi tamamlamış olacağız. İlçelerdeki delege seçimlerinin ardından ilçe kongrelerine daha sonra ise il kongresine geçilecek. İl başkanı adayı olarak pek çok isim konuşuluyor. Bu da CHP’nin ne kadar verimli ve dinamik olduğunu gösterir. Adaylıkta ismi geçen bütün arkadaşlarımızın CHP’ye katkısı vardır. Her zaman her şekilde partiye emek vereceklerini ve faydalı olacaklarını düşünüyorum. Kongre süreci içerisinde de üzerime düşen görevi yapmaya hazırım. Ali Rıza Ertemur her zaman CHP’de görev yapmayı misyon edinmiş biridir. 6 yıl il başkanlığı yaptım. Akabinde milletvekilliği görevini yürüttüm. Bütün bu birikimin parti için bir getirisi olacaktır. Elimden gelen bütün gayret ve mücadeleyi bundan sonra da göstereceğim” diye konuştu.

 

“2019’A GİDERKEN DAHA YAPICI TAVIRLAR İÇİNDE OLMALIYIZ”
“CHP olarak yöneticilerimiz, bizi yöneten il ve ilçe başkanlarımız dışarıda kalmış, bir şekilde kalbi kırılmış bütün arkadaşlarımızı bir araya getirmek zorundalar” diyen Ertemur sözlerinin devamında ise: “Danışma kurullarını tüzük gereği her 2-3 ayda bir yapmamız gerekiyor. Dönemsel sıkıntılardan ve işlerden dolayı hep kurullar öteleniyor. Aslında yanlış bir durum. Biz konuşarak içimizdeki sorunları halledebiliriz. Delege seçimleri başlamadan önce nasıl bir yöntemle yol haritası çizeceğimizi konuşmamız ve belirlememiz lazım. Delege seçimlerinde yaşanan küçük bireysel olayları bütüne yorumlamamak lazım. Mücadelenin getirdiği agresiflikle parti içerisinde bu tür olaylar yaşanabilir. Bunları doğal karşılamak zorundayız. Ancak bizim 2019’a giderken ciddi anlamda birbirimizi kırmadan, örselemeden hedefler belirlememiz ve yol haritası çizmemiz gerekir. 2019’a giderken özellikle yerel seçimlerde, başta Denizli olmak üzere büyükşehirleri almamız gerekiyor. 2019’da ciddi anlamda atak yapacaksak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 50+1’i hayal edenlerin hayallerini kursağında bırakacaksak bunu başarmalıyız. Bu anlamda da elimizden gelen her şeyi yapacağız. Önümüzdeki süreçte CHP örgütlerine çok büyük sorumluluk düştüğünü düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER