CHP Denizli, 96 yaşında Ata’nın huzurunda

CHP kuruluşunun 96’ncı yılı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu ve saygı duruşunda bulundu. İl Başkanı Mahir Akbaba, “9 Eylül 1923’te ‘Halk Fırkası’ adıyla kurulan halkın partisi; ‘Cumhuriyet Halk Partisi'nin 96’ncı kuruluş yıldönümü kutlu olsun” dedi.

CHP Denizli, 96 yaşında Ata’nın huzurunda

CHP Denizli Teşkilatı, kuruluşunun 96’ncı yılı nedeniyle Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu ve saygı duruşunda bulundu.

Törene; CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, İl ve ilçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

CHP İl Başkanı Akbaba, partinin büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kuruluştan Cumhuriyet'e, Cumhuriyet'ten Demokrasi'ye geçisin sağlandığını belirtti.

Başkan Akbaba; “Modern Türkiye'nin kurucusu, aydınlanmanın ve Anadolu Devrimi'nin öncüsü olması ülküsüyle, hakça bir düzen için 9 Eylül 1923’te ‘Halk Fırkası’ adıyla kurulan Halkın Partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin 96’ncı kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Bugün; kurtuluşun ve kuruluşun partisi 96 yaşında. Bugün; cumhuriyetin ve halkın partisi 96 yaşında. Bugün; dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi 96 yaşında. Bugün; Türkiyemizin birleştirici gücü, önce insan, önce birlik, önce Türkiye diyenlerin partisi 96 yaşında. Büyük lider, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün katıldığı son parti kurultayındaki konuşmasındaki gibi: ‘Ulusa hizmet yolunda tüm varlığımızla çalışmak parti üyelerinin bozulmaz andıdır’ sözlerini bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Zira bizlere düşen; önderimizin mirasına sahip çıkmaktı, öyle de yaptık. Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalıştık, hep çalışıyoruz, daima çalışacağız. Tüm cumhuriyetçi, halkçı, devletçi, milliyetçi, laik ve devrimci duygularımla selamlıyorum. Cumhuriyetimizin, halkımızın ve partimizin doğum günü kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER