CHP DENİZLİ İL BAŞKANI SANCAR TARTIŞMALI İLÇE KONGRESİNİ DEĞERLENDİRDİ

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI SANCAR TARTIŞMALI İLÇE KONGRESİNİ DEĞERLENDİRDİ

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, CHP Pamukkale İlçe Kongresi’nin ardından yaşanan polemiklere ilişkin açıklamalarda bulundu. 

CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, 25 Kasım’da yapılan Pamukkale İlçe Kongresi’nin coşku içinde geçtiğini söyledi. Başkan Sancar, “Pamukkale İlçe Kongremizin iptali ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek bir gereklilik haline gelmiştir. Pamukkale İlçe Kongremizin yapıldığı tarihten iki gün içinde Pamukkale İlçemizden bazı üyelerimiz İlçe Seçim Kuruluna Kongre ile ilgili itirazda bulunmuş ve İlçe Seçim Kurulu itirazları reddetmiştir. Ardından İl Seçim Kuruluna aynı itiraz tekrarlanmış ve sonucunda İl Seçim Kurulu itirazı kabul etmiş ve YSK’ya görüş sorma kararı almıştır. Bugün itibariyle Pamukkale İlçe Kongremizin geçerliliği ya da iptali hakkında karar verecek makam Yüksek Seçim Kurulu’dur. Kamuoyunda dün akşamdan bu yana üzülerek izlediğim haberler Cumhuriyet Halk Partisinin ne iç yüzü ne de gerçekleri yansıtmaktadır” diye konuştu.

“KARAR NE ÇIKARSA ÇIKSIN KAZANA SOSYAL DEMOKRASİDİR”
İl Başkanı Sancar sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı. Başkan Sancar, “Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi damarlarına kadar sindirmiş ve kendi içinde de heyecanını bazen uç noktalara götürebilen bir sinerjiye sahiptir. Bunları Cumhuriyet Halk Partisi içinde bir bölünme ayrılma gibi göstermeye çalışanlar abesle iştigalden öteye gidemezler. Hele Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanını İlçe Başkanı ile karşı karşıya getirmeye çalışanlar her zaman ve daima kendi iftira havuzlarında boğulurlar. Bu vesileyle Pamukkale İlçe Kongremizin akibeti hakkında çıkacak karar ne olursa olsun Cumhuriyet Halk Partisinin birlik ve beraberliğine asla gölge düşüremez asla ayrıklık yaratamaz. Şunu çok iyi biliyor ve inanıyoruz ki, 2019 Yerel ve Genel Seçimlerinin Denizli’de imzasını atacak olan Parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Kazanacak olan Sosyal Demokrasidir" dedi.

“ADAYLIKTA KARARSIZIM”
Satır arasında, 30 Aralık’ta yapılacak il kongresinde il başkanlığına aday olup olmama konusunda net tavrını belirlemediğini söyleyen Başkan Sancar, “İl başkanlığı konusunda karar vermedim. Edebilirim de etmeyebilirim de. Kararları birlikte alacağız. 30 Aralık tarihine kadar çok zaman var. Adaylığı düşüneceğiz. Bugün itibari ile aday değilim demek doğru değil" şeklinde ifade etti.

SERHAT DELİKARA-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211