CHP DENİZLİ KADIN KOLLARI'NDA SEÇİM HEYECANI YAŞANDI

CHP DENİZLİ KADIN KOLLARI'NDA SEÇİM HEYECANI YAŞANDI

CHP Denizli Kadın Kolları olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile yapılan olağan genel kurulda; mevcut Başkan Sündüs Başsorgun, 305 delegeden 189’unun oyunu alarak güven tazeledi.

 CHP Denizli Kadın Kolları’nda genel kurul heyecanı yaşandı. Olağan genel kurulda, ilk olarak divan belirlendi. Divan başkanlığını CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, divan üyeliğini ise Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nurten Karakış, CHP Denizli İl Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ayyavuz üstlendi.  

“ÖNCELİĞİMİZ BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAK”
Kongrede açıklamalarda bulunan Başkan Başsorgun; “Önümüzdeki dönemde zorlu bir süre giriyoruz. 4 yıldır görevime devam etmekteyim. 2 yıl daha tecrübelerimizle, çevreyle kurduğumuz iletişimle Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak için göreve tekrar talip olduk. Başaracağımıza inanıyoruz. Denizli’de Büyükşehir Belediyesi’ni alacağımıza inanıyoruz. Önceliğimiz Büyükşehir’i almak.  Sonra da genel seçimlerde milletvekili arttırarak çıkarmak ve yolumuza hızla devam etmek. Özellikle ilçelerimizde aktif olarak çalışıyoruz. Köylerimizi, mahallelerimizi kapı kapı dolaşıyoruz. Hepimiz birer Mustafa Kemal olarak çalışmaya devam ediyoruz. Pek çok ilçeyi de alacağımıza inanıyoruz” dedi.

“KADINLAR CHP’NİN LOKOMOTİF GÜCÜ”
CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur ise; “Bugün burası bir çiçek bahçesine dönüştü. Bütün kadınlarımız burada. CHP’nin bundan sonraki çalışmalarında lokomotif gücümüz olan kadınlarımız her zaman alanda. Onların emeklerini inkar etmek mümkün değil. 2019’a giderken ilimizde de her alanda olan annelerimiz, bacılarımız CHP’nin başarısı için yollarda olacaklar. Bu mücadelenin içinde olacaklar. Hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.

“KADINLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”
Kadınların siyasi parti içindeki görevlerinin önemli  olduğunu söyleyen CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan; “Çünkü kadınlarımız; Cumhuriyetle birlikte Türkiye’de Atatürk’ün başlatmış olduğu çağdaşlaşma projesinin bir öğesidir. O nedenle kadınlarımızın her alanda bulunabileceği, çalışabileceği, üretimin içinde olabileceği bir yapının Türkiye ortamında oluşması gerekmektedir. Çünkü bu çağdaşlaşma projesiyle birlikte; kadınıyla, erkeğiyle, genciyle birlikte yaşayan, üreten bir toplum yapısı oluşturuluyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün oluşturmuş olduğu demokratik sistem, Cumhuriyet sistemi; kadınlarımıza verilen önem ve kadınlarımızla ilgili anayasada yapılan değişikler sebebiyle kadınlarımızın kişilik bulmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Bu nedenle kadınlarımızın Cumhuriyetimize, demokrasimize, laikliğimize, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine çok sıkı sahip çıkmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“KADINLARIMIZIN HEPSİ İKTİDARA HAZIR”
Olağan Genel Kurul’da divan başkanlığı görevini yürüten CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ise şunları aktardı: “Burada olmak bir onur. Çünkü bizler o kadar şanslı insanlarız ki; hem ‘elinin değdiği yerde güzellik vardır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarıyız, hem de ‘cennet anaların ayaklarının altındadır’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Bu noktada iki anlamda da şanslıyız. Ama maalesef günümüzde biliyorsunuz ki; kadınlar hak ettiği değeri alamıyor, şiddet görüyor, eziliyor, işten atılıyor, evlatlarıyla birlikte hapishanelerde sürünüyor. O noktada baktığınızda; kötü günlerden geçiyoruz. Ama kalabalığı görüyorsunuz. Yüreği canlılığı görüyorsunuz. Bu ülkenin tek umudu; CHP ve bizlerde birleşe birleşe geliyoruz. Yarınlar hepimiz için çok umutlu olacak. Kadınlarımızın hepsi iktidara hazır. Herkes barışın, huzurun, güneşin doğduğu günleri istiyor.”

Yapılan genel kurulun ardından seçime geçildi. Mevcut Başkan Sündüs Başsorgun’un aday olduğu tek listeyle yapılan seçimde 205 delege oy kullandı. 305 delegeden 189’unun oyunu alan Başkan Başsorgun,  güven tazeledi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER