CHP DENİZLİ TEŞKİLATI BASIN MENSUPLARI İLE İFTARDA BULUŞTU

CHP DENİZLİ TEŞKİLATI BASIN MENSUPLARI İLE İFTARDA BULUŞTU

Denizli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi, Milletvekili Adayları ve Denizli’de görev yapan basın mensuplarıyla, Denizli Barosu Lokali’nde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Denizli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi, Denizli Barosu Lokali’nde iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğinde CHP İl Yönetimi ve Milletvekili Adayları, basın mensupları ile bir araya geldi. CHP Denizli Milletvekili adayları; Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar, Ünal Karaosmanoğlu, İlhan Özcan, Özgür Savaş Bayar, Şeniz Süzek Doğan ve Bilgehan Burgul iftar yemeğinde tek tek masalarını gezerek davetlilerle ilgilendi. İftarda konuşan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, “Öncelikle herkesin Ramazan Ayı’nı kutluyorum. Bugün burada olmamızın altında yatan sebeplerden bir tanesi, basının yaşadığı sorunların farkında olmamız, bizlerin basının sorunlarını bilmemiz ve bu noktada neler yapabileceğimizi konuşmamız. Burada hem basın emekçileri, hem vekil adaylarımız hem de il yönetimimiz bir araya geldik. İşin sadece seçimle kalmamasını, dostluğu da konuşalım istedik” dedi.

“BİZİM İÇİN HER ZAMAN KADINLAR VE GENÇLER ÖNCELİK ARZ ETTİ”
“Bizim için her zaman kadınlar ve gençler öncelik arz etti” diyen Başkan Akbaba seçim sürecini değerlendirdiği sözlerinin devamında; “Bu noktada kadın kollarımız ve gençlik kollarımız geçmişte olduğundan çok daha fazla istekle, şevkle ve nitelikle çalışmalarını devam ettiriyorlar. Onlardan özellikle ilçelerdeki kadınlarımız ve gençlerimiz ile bir araya gelmelerini, onlarla bir gönül köprüsü kurmalarını, onları gerçekten dinlemelerini ve CHP’nin gençler için bir umut, kadınlar için de rahat bir gelecek vaat etmelerini istedik. Bizim için kadınlar ve gençler olmazsa olmazımız” diye konuştu.

“5-6 YAŞLARINDA YEDİĞİM HURMANIN TADINI BİR DAHA HİÇ ALAMADIM”
Son olarak çocukluğuna dair bir Ramazan anısını da paylaşan Başkan Akbaba, “5-6 yaşlarındaydım ve hayatımda hiç hurma diye bir şey yememiştim. Benim oyuncak bir trenim vardı. Rahmetli babaannem ve dedem almıştı. Babaannem bir tabağın içerisinde hurmayı getirdi ve ben görünce ‘ben zeytin sevmiyorum’ dedim ve arkamı döndüm. Rahmetli babaannem de ‘bu zeytin değil. Bir tane ye anlayacaksın’ dedi. Ben o bir taneyi hatır için yedim ve ardından tabaktaki tüm hurmaları Mahir Akbaba yedi. O gün yediğim hurmanın tadını bir daha hiç alamadım” dedi.

“BU ANLAMLI SAATLERİ BASIN İLE BULUŞMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adayı Gülizar Biçer Karaca’da iftar yemeği ile ilgili düşüncelerini paylaştı, “Öncelikle herkesin mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyorum. Tabi ki 24 Haziran’a hazırlanıyoruz. Seçim öncesi CHP adaylarının basınla buluşturulması, basınımız ile bizlerin fikirlerinin paylaşılması ve böyle sıcak bir ortamda Denizlimiz adına neler yapabiliriz konusunu konuşabilecek olduğumuz bir etkinliği düşündük ve böyle bir iftar yemeği planladık. Biz sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle bu anlamlı saatleri paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“MUHARREM İNCE BUNDAN SONRA İLİMİZE CUMHURBAŞKANI OLARAK GELECEK”
CHP’nin her zaman sahada olduğunun altını çizen Karaca; “Biz yine aynı rutin programlarımızı biraz daha yoğunlaştırarak bütün ilçelerimizde, esnafımızla, çiftçimizle, işçimizle, kadınlarımızla, gençlerimizle herkesle buluşmaya ve CHP’nin 24 Haziran 2018 sonrasındaki nasıl bir Türkiye’yi hedeflediğini onlarla paylaşıyoruz ve desteklerini bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin açıklanmasından sonra toplumda büyük bir heyecan ve umut yeşerdi. CHP ile CHP’nin cumhurbaşkanı ile halkın içinden gelen milletin cumhurbaşkanı dediğimiz Sayın Muharrem İnce ile ve Sayın Genel Başkanımızın bu süreçte söz konusu vatan ise gerisi teferruattır anlayışı ile gerçekleştirdiği, hep birlikte yaptığımız bu hamleler neticesinde insanlarımızın yeniden birlikte yaşayabilme umutları arttı. 24 Haziran sonrasında Türkiye’de toplumsal barışın, adaletin, hak-hukukun en yüce değer sayıldığı ve güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasi ile özgürlükler Türkiyesinde buluşacağız. Biliyorsunuz takvim çok dar. Bu seçim sürecinde elbette gelmesini isteriz ancak Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce Denizli’mize artık bundan sonra Cumhurbaşkanı Muharrem İnce olarak gelecek” şeklinde konuştu.

HATİCE DEMİR – OZAN AKAKÇA

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER