CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA'DAN AĞAÇ TEPKİSİ

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA'DAN AĞAÇ TEPKİSİ

CHP’nin Doğa ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Muğla’nın Marmaris İlçesi Okluk Koyu’nda yapımına başlanan Cumhurbaşkanlığı yazlık konutu inşaatında 40 bine yakın ağaç kesildiğini iddia ederek tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Muğla’nın Marmaris İlçesi Okluk Koyu’nda yapımına başlanan Cumhurbaşkanlığı yazlık konutu inşaatında 40 bine yakın ağaç kesildiğini iddia etti. Genel Başkan Yardımcısı Karaca; “8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yaz tatillerini geçirdiği 4 oda bir salondan ibaret 230 metrekarelik Cumhurbaşkanlığı konutu, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan için yıkılarak, yerine 300 odalı 65 hektarlık bir alan talan edilerek yeniden konut yapılmaktadır. Bu yazlık saray için 40 bine yakın sığla ve çam ağacı kesildiğini halktan saklamak için önce güvenlik kuvvetleri ile aşılmaz duvarlar örülmüş, vatandaşlarımız yaşam alanlarına ve doğasına sahip çıkmak için mücadele etmek istediğinde damperli kamyonlarla engellenmiştir. Cumhuriyet Gazetesi tarafından uydudan çekilen fotoğraflarla doğa katliamı belgelendirildiğinde ise engeller, yasaklar bu kez basına yöneltilmiş ve Cumhuriyet Gazetesinin haberine yayın yasağı getirilmiştir” dedi.

“25 HAZİRAN SABAHI BARIŞ VE HUZUR TOHUMLARIMIZI BİRLİKTE EKECEĞİZ”
Genel Başkan Yardımcısı Karaca, şunları aktardı: “AK Parti Genel Başkanı bir yandan, ‘Daha Yeşil Bir Türkiye’yi Birlikte İnşa Edelim’ diye mektuplar gönderirken bir yandan da yazlık  saray aşkı için 40 bine yakın ağacın katledilmesine göz yummaktadır. 16 yıl uyguladıkları ekonomi politikalarıyla sanayiciyi, esnafı, işçiyi, memuru en başta da köylüyü perişan eden AK Parti, milletten toplanan vergilerle sürdürdükleri şatafatlı hayatlarından ülkenin ekonomik dar boğazdan geçtiği bugünlerde dahi vazgeçmemektedir. 25 Haziran’da bu her alanda olduğu gibi doğa talanına da halk ‘Tamam’ diyecektir” dedi.  

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER