'CHP İKTİDARINDA ENGELSİZ BİR TÜRKİYE MÜMKÜN'

'CHP İKTİDARINDA ENGELSİZ BİR TÜRKİYE MÜMKÜN'

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Engelliler Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaptı. İl Başkanı Akbaba, “Engelleri Kaldırmak İçin Yanınızdayız!, Engelsiz Bir Türkiye Mümkün, Engellileri Muhtaç Bırakmayacağız” dedi.
CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Engelliler Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaptı. İl Başkanı Akbaba, açıklamasında, “Engelsiz Bir Türkiye için, Eşit, Adil ve Herkesin Mutlu olduğu bir Türkiye için, daha fazla çalışacağız.” Dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilçelerimizden Genel Merkezimize kadar tüm örgütümüzle, herkesin İnsan Onuruna Yaraşır bir yaşam sürmesi umuduyla 10-16 Mayıs Engelliler Haftanızı kutluyoruz” diyen CHP Denizli İl Başkanı  Mahir Akbaba, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak kurulduğumuz günden bugüne her zaman haksızlığa uğrayan, dezavantajlı toplum kesimlerinin yanında olduk. Eşit, Adil, Herkesin Mutlu olduğu ve insanca yaşadığı bir Türkiye Umudumuzu gerçekleştirmek için bu zamana kadar çalıştık ve daha fazla çalışmaya kararlıyız. Türkiye'de kaç engellinin olduğu, ne oranda iş gücüne katılabildiği, katılanların ve katılamayanların mesleki, eğitimsel ve cinsiyet dağılımlarının ne olduğu güncel olarak bilinmemektedir. Resmi rapor ve istatistiklerde birbirinden çok farklı sayılar açıklanmaktadır. 2012 yılı Türkiye Sağlık Araştırması bu konuda yapılmış olan bir araştırma olup üzerinden 6 yıl geçmiştir. Söz konusu araştırmaya göre Türkiye'de nüfusun %5.5'i görme sorunu, %4.7'si işitme sorunu, %4.5'nin yürüme sorunu yaşadığı saptanmıştır. Türkiye nüfusunun %12,29'u engellidir. Yurttaşların eşitliği Anayasa hükmüdür ve fakat engellilerin diğer bireylerin sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerden mahrum edildikleri küresel düzeyde kabul edilmektedir.” Dedi.
CHP Denizli İl Başkanı  Mahir Akbaba, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yerverdi:  “Bu mücadelede engelli, engelsiz tüm bireyleri ortak mücadeleye çağırıyoruz. Eşit, Adil ve Herkesin Mutlu olduğu bir Türkiye Umudumuz için daha çok çalışacağız. Başta engelliler olmak üzere tüm yurttaşlarımızın sorunlarının çözümü 1. Önceliğimizdir. Ülkemiz oldukça zengindir. Ülkemiz kaynakları doğru kullanıldığında engellilerin, yaşlıların, hastaların ve işsizlerin ekonomik sorunları çözülecektir. Adil paylaşımın güvencesi Sosyal Devlet ilkeleri Devlet Yönetimine hakim kılınacak ve sorunlar çözülecektir. Yalnız değilsiniz, sizlerde bizleri yalnız bırakmayım. Birlikte başaracağız. Tüm yurttaşlarımızı, Engellilerin hak mücadelesine duyarlı olmaya ve engelli vatandaşlarımızla yan yana durmaya davet ediyoruz. 1- Engelleri Kaldırmak İçin YANINIZDAYIZ!  2- Engelsiz Bir Türkiye Mümkün CHP Çözer  3-Engellileri Muhtaç Bırakmayacağız; CHP Çözer. Engellilerin hakça, insan onuruna uygunca yaşayabilmeleri için, Daha fazla çalışacağız.” 

Muhammet Karaçay

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER