CHP kongrelerinde 9 ilçe tamam, 10 ilçede kulis ve yarışa devam

CHP Denizli’de 14 Aralık’ta Kale ‘de başlayan ilçe kongreleri tüm hızıyla devam ediyor. 9 İlçede başkanını belirleyen CHP’de 10 ilçede de çalışmalar devam ediyor.

CHP kongrelerinde 9 ilçe tamam, 10 ilçede kulis ve yarışa devam

CHP Denizli’de delege seçimleriyle başlayan ilçe kongreleri, 14 Aralık’ta Kale İlçesi’yle start aldı. Yaklaşık 2 haftalık süreçte kongrelere yoğunlaşan CHP Denizli, 9 ilçede kongresini tamamladı ve başkanlarını belirledi. Bugün Beyağaç ve yarın Çivril’de kongrelerini gerçekleştirecek olan CHP Denizli, yeni yılda 7 ilçe kongresi yapacak. İl kongresinin de Şubat Ayı’nın ilk günlerinde yapılması bekleniyor. Kale’de Süleyman İnce, Babadağ’da Mehmet Altınöz, Merkezefendi’de Ali Osman Horzum, Pamukkale’de Arda Arpacı, Çameli’de Bahtiyar Akyol, Acıpayam’da Deniz Albayrak, Güney’de Nafiz Bozçaoğlu, Baklan’da Belma Aycan ve Bozkurt’ta Önder İdem’le çalışmalarını sürdürecek.

“HEMEN HEMEN YARIYA GELDİK”

Seçim sürecinin yarısına geldiklerinin altını çizen CHP İl Başkanı Mahir Akbaba; “Hemen hemen yarıya geldik. Ali Osman Bey bizim için kıymetli bir insan. Uzun zamandır CHP’de içerisindedir. Gençlik Kolları’ndan beri aktif siyasetin içerinde. O gün de birbirinden kıymetli 3 arkadaşımız vardı ve Ali Osman Bey delegelerimizin tercihiyle başkan seçildi. Kendisiyle uyumlu bir çalışmamız var. Dirsek teması içerisindeyiz. Merkezefendi adına ben mutluyum. Pamukkale’de genç isimlerin aday olduğu, dinamik ve enerjik bir yönetim kurulu oluşturarak bizlerin karşısına çıktığı bir kongre yaşadık. Pamukkale’nin ne kadar büyük bir aile olduğunu o gün konferans salonunda hissettik. Çünkü kalabalık parti gurubu vardı. Tam bir şölen havasındaydı. Günün sonunda mevcut Yönetim Kurulu Üyesi olan Sayın Arda Arpacı ilçe başkanımız oldu. Ben arda Bey’e ve ekibine güveniyorum. Çok güzel, kaliteli işler yapacaklarına ve bir sonraki belediye seçimlerinde CHP’nin Pamukkale’de de bir belediyesi olması için ciddi adımlar atacaklarına inanıyorum” dedi. Pamukkale ve Merkezefendi İlçesi’nde yapılan kongreleri değerlendiren Başkan Akbaba; “Pamukkale’de Arda Arpacı’nın şansının biraz daha yüksek olduğunu düşünüyorduk. Çünkü yıllardır kurucu başkanlık görevini yürüten mevcut ilçe başkanımızın ekibindeydi. Ailesinden de CHP’li olan ve o bölgeyi çok iyi içine sindirmiş bir insandı. Yaklaşık 5 aydır sahada çalışma içerisindeydi. Merkezefendi bunu söylemek doğru olmayacak. Sayın Tolga Varlıker’in şansının biraz daha gazla olduğu konuşuluyordu. Günün sonunda farklı bir tercihte bulunuldu. Bazı eleştirilerin haklılık payı olduğunu ortaya koymak gerekiyor” diye konuştu.

BAŞKAN AKBABA’NDAN İPUÇLARI

İkinci dönem hayata geçirmeyi planladığı çalışmaları hakkında ipuçları veren Başkan Akbaba, şunlamrı söyledi: “Hayata geçirmek istediğimiz bir takım hedeflerimiz var. Bireysel değil, örgütsel olarak ortaya koymalıyız. Güzel bir il binamız var. Bu binanın atıl olan kısımlarını nasıl daha verimli şekilde kullanabiliriz diye çalışma yapacağız. CHP İstanbul İl Başkanlığı gerekli hamleleri yaptı. Onlar CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı halkla iç içe geçirme içerisindeler. Bunun küçük versiyonu yapılabilir diye düşünüyorum. Biz siyaset inşalar için ve insanlarla yapıyoruz. İnsanlara daha fazla dokunabilmemiz lazım. İlçe ziyaretlerinde kahvelerde miting yapar gibi değil de insanları işyerlerinde, tarlada, evlerinde ziyaret etmeliyiz. Biz 19 ilçenin tamamında varız. Bunu hissettirmemiz azım. Bize gelen en büyük taleplerden biri de gençlerimizin işsizliği ile ilgili. Bize gelen CV’lere baktığımızda durumun ne kadar vahim olduğunu görebiliyoruz. Elimizde çok CV var. Onları belirli kurumlara, işletmelere yönlendiriyoruz. İnsanların istihdamına ilişkin için bir yapı oluşturulması gerekiyor. İnsanları yardım etmemiz lazım. Bunu önemsiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER