CHP LİDERİNİN MASASINDA DENİZLİ İÇİN KİMİN İSMİ VAR?

CHP LİDERİNİN MASASINDA DENİZLİ İÇİN KİMİN İSMİ VAR?

CHP Genel Merkezi’nin 2019 Yerel Seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını belirlemek için illerde yaptırdığı ilk anketin sonuçlarının Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun masasında olduğu ve CHP Liderinin Denizli yeni Parti Merkezi açılışı ziyaretine bu anketten çıkan ismi bilerek geldiği öne sürüldü.  Kısacası; “Denizli, ‘CHP’den kimi Büyükşehir Başkan Adayı görmek istiyor?’ sorusunun yanıtını veren ilk anket sonucu” şu anda Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünde. Peki, bu anketten çıkan isim veya isimler kimler?

DENİZLİSPOR’U SEVİN “DENİZLİ’DEN ÖTÜRÜ”
Adidas ve NİKE gibi ünlü markalara inovatif tekstil ürünü; spor giysileri konfeksiyonu üreten Gamateks kendi ilinin takımı Denizlispor için de forma üretti.  Osman Aydınlı ve Gamateks’in bu desteği aslında Denizli’nin en önemli markası olan Denizlispor’un desteklenmesi açısından çok önemli ve çarpıcı bir mesajı da içeriyordu. Özetle taraftarından, işadamına kadar herkesin bu örneğe bakarak “Denizlispor’u Sevelim, Denizli’den Ötürü” olmalı…

YASİN TOKAT KILIÇDAROĞLU’NA NELER ANLATTI, NE TALEP ETTİ?

 DENİZLİSPOR’U SEVİN “DENİZLİ’DEN ÖTÜRÜ”
Adidas ve NİKE gibi ünlü markalara inovatif tekstil ürünü; spor giysileri konfeksiyonu üreten Gamateks kendi ilinin takımı Denizlispor için de forma üretti. Denizlispor’un altyapı takımları için 258 takım yeşil siyahlı forma hazırlayan Gamateks, U11 ve U21 arası futbolcuların eşofman ve formalarını kulübe teslim etti. Denizlispor’da alt yapı takımlarının ihtiyacı olan spor malzemeleri Denizlili Tekstil Duayeni Osman Aydınlı’nın firması Gamateks tarafından karşılandı. Dönem dönem Denizlispor’un deplasman giderlerini de üstlenen yardımseverliği ile ünlü işadamı Aydınlı, sürekli olarak Kızılcabölükspor’un da formalarını hazırlatıyor.

OSMAN AYDINLI ÖRNEK OLSUN!
Denizlispor Alt Yapı’sındaki minik ve genç futbolcuların malzeme sıkıntısı çektiği kendisine duyurulan Gamateks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Aydınlı Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla’dan gelen talebi hemen yerine getirdi, U11 ve U21’de oynayan tüm futbolcuların eşofman takımlarını ve formalarını entegre tesislerinde hazırlattı. Malzemeler Osman Aydınlı’nın oğlu Gamateks Yöneticisi Özgür Aydınlı ile şirket üst düzey yetkilileri; Yeşim Kırar ve Yaşar Karaıslı tarafından Taner Atila’ya teslim edildi. Atilla, Gamateks’e teşekkür etti ve  “Bu tür desteklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Diğer sanayici ve işadamlarımızın da Denizlispor’a olabildikleri kadar destek olmalarını bekliyoruz” dedi. Aydınlı’nın bu desteği aslında Denizli’nin en önemli markası olan Denizlispor’un desteklenmesi açısından çok önemli ve çarpıcı bir mesajı da içeriyordu. Aslında taraftarından, işadamına kadar herkesin bu örneğe bakarak “Denizlispor’u Sevelim, Denizli’den Ötürü” olmalı…

 

KILIÇDAROĞLU’NUN BİTMEYEN DENİZLİ İDDİASI
Geçtiğimiz ay yeni parti binası açılışı için Denizli’ye gelen ve her fırsatta yaptığı açıklamalarla “Denizli’ye olan ilgisini” ortaya koyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine Denizli’ye dair konuştu. Ve “Yerel Yönetim Seçimlerinde Denizli’yi alacağız” dedi.  Hafta sonu Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi'nin Toplu Açılış Törenine Katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ziya Gökalp Kent Parkı'nda Vatandaşlara Seslendi. Kılıçdaroğlu’nun Gündeminde İse yine 2019 Seçimleri Vardı. CHP Lideri burada yine Denizli’ye sorti yaptı. Ve konuşmasında; “Denizli’yi de Bursa’yı da alacağız” dedi. Kılıçdaroğlu’nun Denizli ilgilisi dönem dönem açığa çıkarken, O’na; “Denizli’yi alacağız” dedirten doneler neydi acaba diye düşünmeden edemiyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NUN MASASINDAKİ İSİM KİM?
Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasında olan, CHP’nin büyükşehirlerde yaptırdığı ve il il sonuçları ortaya konulan Yerel Seçim 2019’a dönük anket çalışmasının bunda etkisi var mı, bilemiyoruz. Evet, CHP’nin ağır toplarından bir isim; “Denizli CHP’den kimi Büyükşehir Başkan Adayı görmek istiyor? sorusunun yanıtını veren ilk anket sonucu şu anda Kemal Bey’in önünde. Genel Başkanımız Denizli’ye son geldiğinde bu ismi biliyordu” diyor. Peki; CHP’nin ilk anketinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Denizli’de öne çıkan bu isim kim? Kimilerine göre bu isim; PM Üyesi Gülizar Biçer Karaca. Kimilerine göre ise; CHP’nin ağır toplarından Adnan Keskin.. Kimileri ise; “Kılıçdaroğlu’nun masasındaki anket sonucuna göre önünde duran isim ‘yazmalı efe’ Melike Basmacı’dan başkası değil” diyor..

İŞADAMI TOKAT CHP LİDERİNDEN NE İSTEDİ? KILIÇDAROĞLU’NA NELER ANLATTI?
Yukarıda da belirttiğimiz gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli ziyaretinin yankıları (artçıları) halen sürüyor. Kılıçdaroğlu için Denizli’de hazırlanan Sanayi ve Ticaret Dünyası Çalıştayı’nda hazır bulunan işadamları arasında, sektöründe Türkiye ve Dünya ölçeğinde üretim yapan ve ünlü olan isimler de bulunuyordu. Örneğin Pamukkale Şarapları Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Tokat bu isimlerden biri olarak bu zirvede hazır bulundu. Tokat CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir sunum yaptı ve “üzüm üreticilerinin ve bir tarımsal sanayi ürünü olarak üzümcülük ve şarapçılık sektörünün sorunlarını” anlattı, özetle. Ve üreticiler ile şarapçılık sektörünün yüklerini sorunlarını dile getirdi, sektör adına taleplerini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na bildirdi. Kılıçdaroğlu; Denizli’de Dünya’nın en kaliteli şaraplık üzümlerini üreten ve uluslararası arenada tadım festivallerinde ödüllerle dönen Şarapçılığın Piri; Yasin Tokat’ı ilgiyle dinledi. Yasin Tokat’ın Denizli ve Güney’de hatta Denizli’nin diğer ilçelerinde bir kooperatifçilik mantığı ile teşvik ettiği şaraplık üzüm yetiştiriciliği kampanyaları ve çalışmaları CHP’nin tarım ve kırsal alan politikalarıyla da birebir çakışıyordu. (Hani CHP’nin Manisa’da öncülük ettiği üzüm mitingi de öyle pek tesadüfi değildi)

TÜRK ŞARAPLARI MADALYALARINI DENİZLİ VE GÜNEY ÜZÜMÜ İLE KAZANDI
2015 yılında İngiltere’nin dünyaca ünlü şarap dergisi Decanter’in düzenlediği “Dünya Şarap Ödülleri” organizasyonunda ödül alan 7 Türk Şarabı’ndan 5’i Denizli ve Güney’de yetiştirilen üzümlerden üretildi. Pamukkale Şarapları 2 markası ile burada gümüş madalya aldı. Yine 2016 yılında Londra IWC’de gümüş madalya kazanan; Pamukkale Anfora Sauvignon Blanc 2015 ile Pamukkale Nodus Narince 2013 ile adından söz ettiren işadamı Yasin Tokat olmuştu. 2016’da Londra SWA’da da Pamukkale markası “Pamukkale Anfora Trio Kırmızı 2013 ile ve Pamukkale Sava Premium Kırmızı 2014” ile gümüş madalya almıştı.

İŞADAMI KARAMANLIOĞLU NAİM SÜLEYMANOĞLU VE MERHUM VEKİL MÜFTÜLER İÇİN KURAN OKUTTU
Denizli’nin ünlü turizm yatırımcısı Abdurrahman Karamanlıoğlu geçtiğimiz Cuma Ankara’da Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Camii'nde Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Naim Süleymanoğlu ve eski Denizli Milletvekili Haluk Müftüler için Kuran okuttu. Ankara’nın Çankaya İlçesi sınırları içerindeki “Angora Evleri” yerleşkesinde kendi ve eşinin adını taşıyan camide; geçtiğimiz günlerde hayata veda eden ünlü milli halterci Naim Süleymanoğlu ile eski DYP ve ANAP Denizli Milletvekili Haluk Müftüler’i yadettiklerini söyleyen tanınmış işadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, “Türkiye’nin adını tüm cihana duyuran Naim Süleymanoğlu ile Denizli’mizin eski Milletvekili Haluk Müftüler’i Cuma Namazı öncesi andık. Bu arada Müftüler’in Denizli’deki yemekli mevlidine katılamamıştık. Onlar için burada, Ankara’da Kuran okuttuk ve dualar ettik” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221