CHP MERKEZEFENDİ İLÇE KONGRESİ'Nİ VARLIKER KAZANDI

CHP MERKEZEFENDİ İLÇE KONGRESİ'Nİ VARLIKER KAZANDI

CHP Merkezefendi İlçe Teşkilatı’nda kongre heyecanı yaşandı. Delegelerin sandık başına gittiği kongrede mevcut başkan Sedat Demirci ile Tolga Varlıker ilçe başkanlığı için kıyasıya yarıştı. Yapılan seçimler sonucunda Tolga Varlıker kazanan isim oldu.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Melike Basmacı, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, delegeler ve partililer katıldı. Mevcut başkan Sedat Demirci ile Tolga Varlıker’in ilçe başkanlığı için kıyasıya yarıştığı kongre, her iki adayın el ele vererek sahneye çıkmaları ile coşkulu bir şekilde başladı. ‘Sonuç ne olursa olsun kazanan CHP olacak’ mesajını veren adaylar partililerden yoğun alkış aldı. Kongrenin Divan Başkanlığı’nı Denizli Milletvekili Kazım Arslan yaptı.

Kongrenin açılış konuşmasını CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci yaptı. Demirci, görev sürecinde yaptığı çalışmaları anlatarak, yeni sürece dair projelerinden bahsetti. Divan Başkanı CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan da konuşma yaptı. Arslan konuşmasında; CHP’nin Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını vurguladı.

 “İLK HEDEF: CHP’YE BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAZANDIRMAK”
Kongreye dair açıklamalarda bulunan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci; “CHP’nin kongreleri şölen havasında geçer ve tarihi bir gün yaşıyoruz. Kongremize muazzam bir ilgi var. Partimiz bu salondan güçlenerek çıkacak. Kaç aday olursa olsun el ele vereceğiz. Başkan olarak kim seçilirse arkasından yürürüz. Her zaman CHP’nin başarısı için koşacağız. Önce yerel yönetimleri kazanacağız. Ardından da Cumhurbaşkanlığı seçimi olarak parlamenter demokrasiye geri döneceğiz. Haramilerin saltanatını yıkmak için buradan bir iktidar ışığı yakıyoruz. Bu CHP Merkezefendi İlçe Teşkilatı’nın 2’nci olağan kongresidir. Ama bana göre 2019’un ateşlendiği andır. Ben ilçe başkanı adayı olarak çıkmıyorum. Belediyeyi ve belediye başkanlığını alacak bir kadroyu CHP’de kurmak için çıkıyorum. Bizim öncelikli hedefimiz kongre, ilçe başkanlığı değil. Belediye başkanlığını kazanmak ve CHP’ye belediye başkanlığını kazandırmak. Ondan sonraki hedefte; parlamenter demokrasiye geçişin anahtarı olacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağız. Türkiye CHP ile normalleşme sürecine girecektir” dedi.

SEÇİMİ VARLIKER KAZANDI
Konuşmaların ardından delegeler sandık başına gitti. Sandıktan çıkan 381 oydan 208’ini alarak seçimi kazanan isim Tolga Varlıker oldu. Başkan Sedat Demirci ise 173 delegenin oyunu aldı. Yeni başkan Varlıker teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberliği vurgulayan Varlıker; “Bugünkü seçimi Merkezefendi ve CHP kazandı” dedi. 

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221