CHP ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ ETKİNLİKLE KUTLADI

CHP ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ ETKİNLİKLE KUTLADI

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla CHP İl binasında kutlama düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğretmenler Günü dolayısıyla CHP İl binasında kutlama düzenlendi. CHP’lileri buluşturan kutlamada konuşan CHP İl Başkanı Teoman Sancar, “İlimin, fennin, bilimin ve medeniyetin ışığı öğretmenlerimizi sadece 24 kasımda değil her zaman minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz. Ama bugün onlara atfedildiğinden dolayı onları bugün yanımızda görmek, hatırlamak onlarla beraber anıları paylaşmak istedik. Cumhuriyet halk partisinin en önemli değerlerinin başındadır öğretmenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün dediği gibi bu medeniyetin, bu ulusunda bekçileri ve aydınlık rüzgarları öğretmenlerdir. Bu sebeple değerli öğretmenlerimizin başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ellerinden öpüyoruz. Hürmetler ediyoruz. Öğretmenlerimizin kıymetinin bilindiği çağdaş uygar bir Türkiye istiyoruz. Bunun içinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak çalışmaya ve öğretmenlerimizi anlamaya devam ediyoruz. Yeni nesilin öğretmenlerimizin ışığında önce kendilerinin mutlu, huzurlu, geçimlerini ve yaşamlarını garanti altına aldıkları mutlu öğretmenlerimizin mutlu evlatlar yetiştirdikleri bir Türkiye istiyoruz” dedi. 

“TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN BU ONURLU GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, şunları aktardı: “Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin bu onurlu gününü kutluyorum. Bu uğurda şehit düşmüş tüm öğretmenlerimize de tanrıdan rahmet diliyorum. Tabi bugün onlar için önemli bir gün ama ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Atatürksüz müfredatın dayatıldığı bu süreçte ve inançsal eğitimin dayatıldığı bu süreçte direnmesi gereken 2 meslek grubu var diye düşünüyorum. birisi hukukçular çünkü Türkiye’de bağımsız yargının tecellisi ancak ve ancak bu direnen hukukçularla gerçekleştirilecek. Bir diğeri de geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızı yetiştirecek öğretmenlerimizdir. Ben tüm öğretmenlerimize Atatürk’ün yolunda Cumhuriyet değerlerine bağlı bir nesil yetiştirecek ve Atatürk’ün aydınlanma devrimini sonsuza kadar yaşatacak nesiller yetiştirmesini dileyerek tekrar günlerini kutluyorum.” 

“EĞİTİME GÖNÜL VEREN TÜM YOLDAŞLARIMIZI KUTLUYORUM”
“Öğrenim hayatım boyunca öğretmenlerimden öğrendiğim bir tek şey var” diye CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, “Cumhuriyet değerlerine bağlı, laik, çağdaş bir genç yetiştirme idealiyle gittiler bugüne kadar. Ben bütün eğitim emekçisi öğretmenlerimizi eğitime gönül veren tüm yoldaşlarımızı kutluyorum. Türkiye’nin tek ihtiyacı olan şey çağdaş, laik, demokratik bir eğitim. Bugünde bugüne kadar bunu başarıyla yürütmüş öğretmenlerimizin ebediyete intikal etmişlere buradan Allahtan rahmet diliyorum. Bugün hala görevine devam eden öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Öğretmenler gününü kutluyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk başöğretmenlerimiz olmak üzere hepsinin canı gönülden öğretmenler gününü kutluyorum” şeklinde ifade etti. 

Öğretmenlerin gününü kutlayan CHP Denizli eski Milletvekili Ali Rıza Ertemur, “Kurucumuz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde aklı hür, vicdanı hür nesillerin yaratıcısı olan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Umarım ülkemiz daha güzel günlerde daha mutlu günlerde ve uygar medeniyet seviyesine ulaşmış bir şekilde öğretmenlerimizin gerek sosyal, ekonomik hakları, gerekse mesleki sıkıntılarının tamamıyla giderilmiş olduğu mutlu güzel günler görecektir diyorum. Üzerimizde geçmiş tüm hocalarımızın ellerinden öpüyorum. Hepsini saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi. 63.VİDEO

“BİRBİRİMİZİ UNUTMAMAK İÇİN GÜZEL BİR GÜN”
Etkinlikte ayrıca 1955 yılında öğretmenlik mesleğine adım atan ve 1983 yılında emekli olan Ramazan Zeybek, çiçek takdim edildi. 82 yaşındaki emekli öğretmen Zeybek, duygu ve düşüncelerini şöyle anlattı: “34 yıllık emekliyim. Öğretmenler günü bizim için güzel bir gün. Hepimizin buluşup kaynaştığı bir gün. Birbirimizi unutmamak için güzel bir gün. O bakımdan öğretmenler gününü özlemişiz. Birbirimizi tanıyıp kaynaşma, hatırlama günü o bakımdan iyi bir gün oldu. Sizlerin de böyle arayıp sormanız 2’nci bir sevinç günümüz yani güzel oldu.” 

ALPER PARLAK-PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221