CHP PAMUKKALE SEÇİMLERİNE İTİRAZLAR REDDEDİLDİ

CHP PAMUKKALE SEÇİMLERİNE İTİRAZLAR REDDEDİLDİ

Cumartesi günü gerçekleştirilen CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı seçiminde tüzükte yer alan takvime uyulmadığı iddiasıyla bazı partililer tarafından İl Seçim Kurulu’na itiraz edilmişti. Kurul kararını verdi, itirazları reddetti. CHP Pamukkale İlçe Kongresi onaylandı.


Mevcut Başkan Osman Tabu’nun tek aday olarak katıldığı CHP Pamukkale İlçe Kongresi geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirilmişti. Kongrede güven tazeleyen Osman Tabu yeniden ilçe başkanlığına getirilirken, yeni yönetim de belirlenmişti.

KONGRE SONRASI İTİRAZ
Kongre sonrası bazı partililer, CHP Pamukkale İlçe Kongresi’nin parti tüzüğünde yer alan “Seçimler iki yılda bir yapılır” hükmüne uymadığı ve 2 yıllık süre dolmadan yapıldığı iddiasıyla İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunmuştu.

KURUL KARARINI VERDİ
CHP’nin Pamukkale İlçe Kongresi’nin iptali istemiyle yapılan itirazları değerlendiren İl Seçim Kurulu kararını verdi. Kurul, itirazları reddetti. İl Seçim Kurulu’nun aldığı karar CHP Pamukkale İlçe Kongresi’nin de onaylanması anlamını taşıyor.

“İTİRAZLARA BİR ANLAM VEREMEDİK”
İtirazları ve İl Seçim Kurulu’nun kararını değerlendiren CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, seçimlerin iki yıllık süre dolmadan birkaç gün önce yapıldığı iddiasıyla yapılan itiraza bir anlam veremediklerini söyledi. İl Seçim Kurulu’nun belirleyici merci olduğunu ve verdiği her karara saygılı olduklarını belirten Tabu, “İl Seçim Kurulu itirazları değerlendirdi ve reddetti. Ancak bizim anlamakta zorluk çektiğimiz konu, tek aday olarak girdiğim ve yeniden başkan olduğum seçimlere itiraz edilmiş olması. Seçimde bir rakibim ile yarışsam ve kazansam, kaybeden hukuki yararı olacağı için böyle bir itirazda haklı olabilirdi. Ancak, bu aşamada kimin bu itiraz ile hukuki bir kazanım elde edeceğini anlayamadık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221