CHP'DE 3'ÜNCÜ ERTEMUR DÖNEMİ BAŞLADI

CHP'DE 3'ÜNCÜ ERTEMUR DÖNEMİ BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Teoman Sancar'ın aday olmadığı kongrede; CHP eski Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, CHP Denizli eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve görme engelli Azmi Ermiş yarıştı. 630 delegenin oy kullandığı seçimde, 303 oy alan Ali Rıza Ertemur, yeni il başkanı oldu. Yeni Başkan Ertemur, daha önce 2 defa il başkanlığı görevini yürütmüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli il örgütü olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede; Mevcut Başkan Teoman Sancar'ın aday olmadığı kongrede; CHP eski Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, CHP Denizli eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve görme engelli Azmi Ermiş başkanlık için yarıştı. Denizli'de başkan ve 24 üyeden oluşacak yeni yönetimi belirlemek üzere 630 delege sandığa gitti

DİVANA GENEL SEKRETER GEÇTİ
CHP Denizli il kongresinde ilk olarak divan oluşturuldu. Kongre için Denizli'de bulunan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır divan başkanlığına getirildi. Divanda Denizli SMMMO eski başkanı ve CHP eki milletvekili adayı Necdet Yılmaz da yer aldı.

BAŞKANLAR SAHAYA DÖNDÜ
CHP Denizli Örgütü'nde mevcut il başkanı Teoman Sancar'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından gözler iki eski il başkanına çevrildi. Sancar'a görevi devreden Nuri Çavuşoğlu bir dönem dinlendikten sonra yeniden sahalara döndü ve il başkanlığı için delegelerden oy istedi. İl başkanlığı görevinin ardından milletvekili seçilerek bir dönem parlamentoda görev alan Ali Rıza Ertemur da yeniden sahalara dönen isimlerden biri oldu. Özellikle Pamukkale İlçesi’nde delegelerin önemli bölümünün desteğini arkasına alan Ertemur'a karşılık Çavuşoğlu'nun da Merkezefendi İlçesi’nde delegelerin desteğini aldığı biliniyor. Kongrenin sürpriz adayı ise Altı Nokta Körler Derneği Başkanları’ndan, Denizli'de hem sivil toplum hem de siyaset dünyasının yakından tanıdığı isimlerden biri olan Azmi Ermiş olarak öne çıktı. 

ERTEMUR’DAN PARTİLİLERE ‘NUTUK’ JESTİ
Kongreyi Denizli milletvekilli Kazım Arslan ve Melike Basmacı'nın yanı sıra Parti Meclisi üyesi Gülizar Biçer Karaca da takip etti. İl başkan adaylarından Ali Rıza Ertemur partililere büyük bir jest yaparak Atatürk'ün 'Nutuk' adlı eserini dağıttı.  Çalışma arkadaşları ile birlikte delegeleri kapıda karşılayan diğer adaylar gün boyunca markaj yapmayı sürdürdü, ulaşabildiği kadar çok delegeye ulaşmaya çalıştı.

KENDİLERİNE OY VEREMEDİLER
CHP kongresinde ilginç bir sahne yaşandı. Üç il başkan adayından ikisi kendisine oy kullanamadı. İlçe kongreleri sürecinde il delegesi olarak listelerde yer almayan başkan adayları Ali Rıza Ertemur ve Nuri Çavuşoğlu kendilerinin katıldığı seçimde bu nedenle oy kullanamadı. İkili verilen önergeler oylanırken de taraf olamadı. Diğer yandan başkan adayı Azmi Ermiş rakiplerine göre bu konuda bir adım öne çıktı. İl delegesi de olan Ermiş hem önergelerde hem de il başkanlığı seçimlerinde oy kullanabildi.

KAZANAN ERTEMUR OLDU
Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 630 delegenin oy kullandığı seçimde, 303 oy alan Ali Rıza Ertemur, yeni il başkanı oldu. Bülent Nuri Çavuşoğlu 276, Azmi Ermiş ise 16 oy alabildi. Oy kullanma işlemi sırasında, ilçe seçim dönemlerinde isimleri delege listesinde yer almayan Ertemur ve Çavuşoğlu oy kullanamadı. 

İŞTE YENİ YÖNETİM
CHP'nin yeni il başkanı olan Ali Rıza Ertemur'un yönetim kurulu listesinde; Firdevs Akakça, Mahir Akbaba, Çiğdem Ayyavuz, Nurhan Baba, Gürel Bingüller, Özgür Bozkaya, Kahraman Caner, Ergin Çağırgan, Ahmet Con, Süleyman Dama, Yaşar Dönmez, Göksel Erdoğan, Rakip Evran, Bülent Kandemir, Ali Asker Kantürk, Zihni Karaçay, Süleyman Koç, Aysun Moralı, Soner Moran, Esin Neriman, İnanç Özden, Dilek Özer, Mustafa Tunç ve Kenan Türkmenoğlu yer aldı.

 

SERHAT DELİKARA-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221