CHP'DE BİR İSTİFA DA ACIPAYAM'DAN

CHP'DE BİR İSTİFA DA ACIPAYAM'DAN

CHP Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırlı ve CHP Beyağaç İlçe Teşkilatı’nda yaşanan istifa haberlerinin ardından CHP Acıpayam İlçe Başkanı Baki Tatar ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde partilerinin oy kaybına uğramasından dolayı istifa etti.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından CHP’de sular durulmuyor. CHP Beyağaç İlçe Teşkilatı’nda yaşanan istifanın ardından CHP Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırlı da partideki görevine son vermişti. Bir istifa haberi de Acıpayam’dan geldi. CHP Acıpayam İlçe Başkanı Baki Tatar ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde partilerinin oy kaybına uğramasından dolayı istifa etti. Tatar, yönetim kurulu üyeleri adına yaptığı açıklamada, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde alınan sonuçlara bakıldığında, partisinin ülke genelinde olduğu gibi ilçede de oy kaybına uğradığının görüldüğünü belirtti.

“YÜZDE 3 SEVİYESİNDE BİR OY KAYBI YAŞADIK”
Adil olmayan bir seçim sürecini geride bıraktıklarını, muhalefet olarak kısıtlı imkanlar dahilinde bir seçim süreci geçirdiklerini vurgulayan Tatar, “Kasım 2015 Genel Seçimlerinde aldığımız sonuçlara kıyasla yüzde 3 seviyesinde bir oy kaybı yaşadık. İlçemizde yaşanılan başarısızlıktan dolayı, yeni yüzlerin ön plana çıkmasının ve yeni bir ekibin bu kutsal bayrağı taşımasının uygun olacağını düşünerek, Parti Üyelerimizin bizlere verdiği bu onurlu görevden ayrılıyoruz. Partimiz içerisinde yaşanabilecek sorunların yine partimiz bünyesinde aşılacağına inanıyoruz. Bundan böyle yine Cumhuriyet Halk Partisi'nin neferleri olarak partimizin her zaman yanında ve hizmetinde olacağımızı saygılarımla bildiririz.” (AA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER