CHP'DE İL BAŞKANLIK YARIŞINA 3 GÜN KALDI

CHP'DE İL BAŞKANLIK YARIŞINA 3 GÜN KALDI

Denizli CHP’de İl Kongresi’ne 4 gün kala; bir ara 6’ya kadar yükselen il başkan adayları sayısı 3’e düştü. Bundan 6-7 ay önce “il başkanlığına adayım” diyerek, CHP Denizli il örgütüne dilekçe ile başvuru yapan eski Milletvekili Adayı Halis Ödel adaylık için adından söz edilen ilk CHP’li olmuştu. Ardından Denizli CHP’de önceki dönem il başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun adı il başkanlığı için siyasi kulislerde dolanmaya başladı.

FİNALE; ÇAVUŞOĞLU İLE ERTEMUR KALDI
Daha sonra ise eski Milletvekili ve il başkanı Ali Rıza Ertemur il başkanlığı için konuşulan isim oldu. 2 hafta önce ise CHP eski Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Mimar Arif Balkanay’ın adı 30 Aralık CHP Kongresi öncesi “il başkan adayı” olarak gündeme geldi. Bu arada yeniden aday olması beklenen CHP’nin (mevcut) İl Başkanı Teoman Sancar, sürpriz bir açıklama ile “yerel yönetim seçimlerinde aday olmayı düşündüğü için” bu kongrede il başkanlığına aday olmayacağını deklare etti.

ADAY SAYISI 6’DAN 3’E DÜŞTÜ
CHP Denizli İl Kongresi öncesi adaylığını açıklayan son isim ise CHP eski Milletvekili Adayı ve eski 6 Nokta Körler Derneği Başkanı Azmi Ermiş oldu. Kongre yaklaştıkça Denizli CHP’de il başkanlığı için aday sayısı epey sadeleşti. Ve 6 isimden, 3 isme düştü. 30 Aralık İl Kongresi’nde; Bülent Nuri Çavuşoğlu, Ali Rıza Ertemur ve Azmi Ermiş il başkanlığı için yarışacak. Peki, Denizli CHP’nin ağır toplarından hangileri ve delege grupları hangi adayı destekliyor? Detaylar bu köşede..

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211