CHP'DE TÜZÜK KURULTAY TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CHP'DE TÜZÜK KURULTAY TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl teşkilatı,  İlçe Başkanlarıyla tüzük kurultayı hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay heyecanı yaşanacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine 9-10 Mart tarihleri arasında 19. Olağanüstü Kurultaya’ya gidecek olan CHP’de süreç daralıyor. CHP Denizli İl teşkilatı da İl binasında ilçe başkanları ve üyelerle tüzük kurultayı hakkında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekilleri Melike Basmacı ve Kazım Arslan, CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur ve CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ile birlikte partililer katıldı.

“TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ TARİHİ BİR FIRSAT”
2019 seçimlerine yaklaşırken değişikliğe gidilen tüzük değişikliğini doğru bulduğunu söyleyen CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, “Milletvekillerini, belediye başkanlarını nasıl ve ne şekilde belirleyeceğimizi tabanında bilgisi dahilinde olmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum.  Tüzük değişikliği bizim için tarihi bir fırsat, çünkü halka dokunan ve halkın istediklerini ön plana çıkaracak bir tüzük hasıl olmuştur. O yüzden 9-10 Mart tarihlerinde tüzük değişikliğini gerçekleştireceğiz” dedi.

“15 TEMMUZ GİRİŞİMİ TÜZÜĞÜN ERTELENMESİNE NEDEN OLDU”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Parti Meclis Üyeliği seçiminde her zaman yanımda olan Denizli Milletvekillerimize, İl Başkanıma, ilçe başkanlarıma ve tüm örgütüme teşekkür ediyorum. Denizli’de CHP’nin bir genel başkanlığıyla onore edilmesi sadece Gülizar Biçer Karaca’nın değil, 2019 seçimlerine yaklaşırken, CHP’nin Denizli’de iktidar yürüyüşüne böyle bir destek verilmiştir. Tüzük kurultayıyla ilgili herkesin kafasında sürecin kısa olmasıyla ilgili sorular var. Bazen bizde de bunlar oluyor. Ancak bizim tüzük çalışmalarımız 1,5 yıl önce genel merkezden başlamıştı. Öneriler ve tüzükle ilgili çalışmalar devam ederken herkesin bildiği 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Bu neden ötelenmişti. 9-10 Mart günü basına kapalı gerçekleştirecek ve yol haritamız çizilecek” diye konuştu.

“TÜZÜK 2019 SEÇİMLERİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
“Hem kurultayımızın hem de kurultay sonuçlarımızın ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diyen Denizli CHP Milletvekili Kazım Arslan, “Kurultay Denizli’miz içinde hayırlı oldu. Gülizar Biçer Karaca genel başkan yardımcılığına layık görüldü. Kendisini tebrik ediyorum. Tüzük kurultayı da 2019 seçimleri çok önemli. 9-10 Mart’ta gerçekleştirilecek olan tüzük kurultayı daha demokratik, iyi işleyen ve parti içi dayanışmayı olanak sağlayacaktır. Buna inancım tam” dedi.

“İKTİDARA GELECEĞİMİZİ BİLİYORUZ”
“Öncelikle 36. kurultayda seçilen herkese teşekkür ederiz” diyen Denizli CHP Milletvekili Melike Basmacı, “Denizli olarak çok gururluyuz. Bir MYK üyemiz oldu. Kurultayın şemasını konuşmak lazım. Bugün Afrin’de şehitler veriyoruz. Anaların canları yanıyor. Bizler kurultayı hemen bitirip, sokaklara inmeliyiz. İktidara geleceğimizi biliyoruz” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER