CHP’li Akman, Pamukkale İlçesi Başkanlığı’na talip oldu

CHP’nin başka ilçelerde illerde kazandığı seçimlerle teselli bulmak istemediğini belirten iş insanı Savaş Akman, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan kongrelerde CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

CHP’li Akman, Pamukkale İlçesi Başkanlığı’na talip oldu

CHP’de seçim takvimi yaklaşırken, başkan adayları da belli olmaya başladı. İş insanı Savaş Akman, önümüzdeki aylarda yapılması beklenen kongrede CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Liderliği ‘insanları harekete geçirme etkisi’ olarak tanımlayan Akman; kendisini tanıttı. Akman, “20 yıl üst düzey yöneticilik yaptım. 10 yıldan bu yana ev tekstilin de üretimde kendi işini yapıyorum. İşçilikten, bekçiliğe kadar 14 yaşından bu yana hayatın her alanında bulunan Gençlik Kolları İl Başkanlığı’ndan CHP İl Başkan Yardımcılığı’na kadar siyasi deneyimi ve tecrübesi olan biriyim. Ortaokulda okuyabilmek için her gün 14 kilometre yol yürüyen adım gibi savaşçıyım. Babam benim adımı yoksullukla ve cehaletle savaşmam için ‘Savaş’ vermiş. Bir kişi yıllarca okur doktor olur. İnsan sağlığını öğrenir politikayı değil. Mimar olur bina yapmayı öğrenir; politikayı değil. Diploma bir mesleği icra etmek için gerekir, politika yapmak için değil. Ticarette ve siyasette sadece okur-yazar olmak yeterlidir. Anayasada bir kişinin milletvekili seçilebilmesi için ilk okul mezunu olması yeterlidir. Bu anayasal güvence altına alınmıştır. Denizli’nin en büyük tekstil fabrika sahipleri ilkokul, ortaokul, lise mezunudur. Hepsi de yanında üniversite mezunu mühendis, mali müşavir, pazarlamacı çalıştırmaktadır. Önemli olan liderlik yapabilmektir” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE CHP’Yİ İKTİDARDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Akman, sözlerine şöyle devam etti: “Büyük önder Atatürk bakın cahilliğin tarifini nasıl yapmış; ‘Biz ‘cahil’ dediğimizde mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.’ Dünyaya borudan bakar gibi bakanların dönemi bitti. Parti örgütü sadece üyelerine karşı sorumlu değildir. Aynı zamanda oy veren seçmenlerine karşıda sorumludur. Biz CHP’nin başka ilçelerde illerde kazandığı seçimlerle teselli bulmak istemiyoruz. İlçemizde ilimizde Türkiye’de CHP’yi iktidarda görmek istiyoruz. Bu inançla yaklaşan kongrelerimizde aday olduk.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER