CHP’li Başkanlar Bozkurt Off-Road Yarışları’nı çok sevdi

Bozkurt Belediyesi, TOSFED ve DENDOFF işbirliğinde Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2. Ayak Yarışlarına ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2. Ayak Yarışları’na ev sahipliği yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın da hazır bulunduğu Bozkurt yarışlarının ev sahipliğini ise 2 ay sonra bu kez Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik yaptı.

CHP’li Başkanlar Bozkurt Off-Road Yarışları’nı çok sevdi

Bozkurt Belediyesi, TOSFED ve DENDOFF işbirliğinde Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2. Ayak Yarışlarına ev sahipliği yaptı. 100 Off-Road aracının katıldığı şampiyonanın seyirci etabında heyecan başladı. Yarışlara her yaştan Denizlili ve çevre illerden spor tutkunları büyük ilgi gösterdi.

OFF-ROAD’UN KRALİÇELERİ; DOĞAN VE ÇELİK

Geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası 2. Ayak Yarışları’na ev sahipliği yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın da hazır bulunduğu Bozkurt yarışlarının ev sahipliğini ise 2 ay sonra bu kez Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik yaptı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ve konukları yarışma boyunca ilginç görüntüler verdi. Hatıra fotoğrafları çektirdi.

POLİTİKACILARIN AKININA UĞRADI

30 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleşen ödül törenine İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, chp Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Honaz Belediye başkanı Yüksel Kepenek, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak ve vatandaşlar katıldı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; yarışlara yoğun bir ilgi olduğunu ve bu ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, "Biz 3 gündür bunları organize ediyoruz. Bu bir mukavemet yarışı Denizli TOSFED ve Denizli Otomobilciler ve Doğa Sporları Derneği (DENDOF) ve Bozkurt Belediyesi’nin 3’lü olarak organize ettiği bir organizasyondur. İlk gün 42, 2’nci gün 82 kilometre olarak tam bir doğayla yarışılarak elde edilen mukavemet yarışıdır. 3’üncü gün saat yaklaşık 15:30’da seyirci etabı başlayacak. Denizli’deki Vosvoscuları, motokroscuları ve kamp severleri ağırladık. Bu alanı 1 ay önceden steril hale getirdik. Mobil duşları, tuvaletleri yerleştirdik, aydınlatmamızı hallettik. Bir kampçının arayıp bulamadığı her şeyi onların hizmetine sunduk. Denizli ve Ege Bölgesi’nin bu sıcağında 950 rakımda böyle nemsiz, güzel bir hava bulmak çok zor. Bu tür etkinlikle birliğimizin, beraberliğimizin, beraberce eğlenmenin ortamını sağlamak çok güzel; o nedenle mutluyum. Bugün Denizli’de 2 tane festival olmasına rağmen katılım beklediğimin üzerindeydi. Gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TOSFED BAJA KUPASI’NI MERT BECCE-SERTAÇ TATAR EKİBİ ALDI

DENDOFF olan Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü tarafından Bozkurt Belediyesi katkılarıyla organize edilen TOSFED Baja Kupası 2. ayağı Mert Becce – Sertaç Tatar ekibinin liderliğiyle sonuçlandı.

Öte yandan 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde iki gün boyunca devam eden mücadelenin özellikle pazar günü koşulan Bozkurt Belediyesi etabı halkın büyük ilgisine sahne oldu, Zorlu mücadele sonunda Suzuki Grand Vitara ile yarışı kazanan Becce-Tatar ekibi aynı zamanda Kategori 1 birinciliği ve Bozkurt Belediyesi etabı en iyi zaman ödülünün de sahibi oldu.

Genel klasman ikinciliği ve Kategori 2 birinciliği Land Rover Defender ile yarışan Özgür Yaprak – Gürkan Yıldırım ekibinin olurken, yarışın genel klasman üçüncüsü Land Rover ile Tarık Gökbay – Osman Metin ekibi oldu. Gökbay-Metin aynı zamanda Ali Kurt etabı en iyi zaman ödülünü alırken, yarışın dostluk kupası da Land Rover ile yarışan Uğur Süral-Ali Rıza Süral ekibini oldu.

Yarış sonunda dereceye giren sporcuların ödülleri Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve belediye meclis üyeleri ile adeta Bozkurt’ta çıkarma yapan politikacılar ve ilçe belediye başkanları tarafından verildi. Yarışmalar ve törende; İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Honaz Belediye başkanı Yüksel Kepenek, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan ve Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER