CHP'Lİ BASMACI, 'İNİN ARTIK VATANDAŞIN SIRTINDAN.'

CHP'Lİ BASMACI, 'İNİN ARTIK VATANDAŞIN SIRTINDAN.'

CHP Denizli Milletvekili ve CHP Yönetim Kurulu üyesi Melike Basmacı yazılı soru önergesi ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e icralık verileri sordu.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı; Adalet Bakanlığına verdiği yazılı soru önergesinde Bakan Abdulhamit Gül’e icralık verilerini sordu.
“Her 3 kişiden biri icralık olan Türkiye’de ekonomi son çeyrekte yüzde 11 büyüdü! deniliyor” diyen Basmacı TBMM Başkanlığı’na Adalet Bakanlığı’nın yanıtlaması için yazılı soru önergesi verdi.  Melike Basmacı; “Ekonomimiz iyiye gidiyor diyorlar, ekonomi hakkında tek bildiğimiz piyasaya sunulan ve kimsenin hiçbir şey anlamadığı rakamlar. Ülkede büyük bir pahalılık mevcut, bırakın artık rakamları yüzdeleri, vatandaşlarımız borç batağına saplanmışken her 3 kişiden birinin borçlu, icralık olduğu ülkemde inin artık hakkıyla, emeğiyle çalışıp geçinmeye çalışan insanlarımızın sırtından” dedi.

HER 10 EMEKLİDEN 7’Sİ BORÇ BATAĞINDA
Melike Basmacı durumun emekli vatandaşlarda da aynı olduğunu, vatandaşların emekli olduktan sonra tam rahat bir nefes alayım derken kendilerine sunulan maaşlarla birlikte daha büyük geçim sıkıntısı içerisine girdiklerini de söyledi. Emeklilerin çoğunun maaşıyla geçinemediğini söyleyen Basmacı, "Şu andaki tablo gerçekten içler acısı, yıllarca çalışıp emek vermiş insanlar bu yaşamı hak etmiyorlar" dedi.

Melike Basmacı Adalet Bakanlığına verdiği yazılı soru önergesinde Bakan Abdulhamit Gül’e yanıtlaması için aşağıdaki soruları yöneltti; “Türkiye’de  ve Denizli’de son 5 yılda yıllar itibariyle borcunu ödeyememesi sebebiyle icralık olan kaç kişi vardır? Denizli de icra kararıyla maaşından kesinti yapılan kaç kişi vardır? Kaç tanesi ticari borçları kapsamaktadır? Denizli de 2016 ve 2017 yıllarında bankalara kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemediği için icra takibine düşen kaç kişi vardır? Denizli de halen takipte olan kaç dosya vardır?”

 HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER